Momentka z utkání Liberec - Převýšov

Momentka z utkání Liberec - Převýšov | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Bída libereckých fotbalistů: divizní Převýšov porazili pouze o gól

• 0
Rozdíl tří soutěží nebyl chvílemi U Nisy nečekaně moc vidět. Nadšeně bojující divizní Převýšov prvoligovým fotbalistům Slovanu pořádně zatápěl a nakonec odjel s lichotivou porážkou 1:2.

"Přijeli jsme uhrát co nejlepší výsledek a prohra o gól je vynikající. Slovan nás ze svých šancích nepotrestal a my jme toho využili," řekl kouč Převýšova Bohuslav Pilný. Jméno bývalého stopera Liberce domácí fanoušci často vyvolávali.

Liberečtí hráli v silné sestavě v čele s Breznaníkem, Gebre Selassiem či Váchou a začali náporem, ale Rilke mířil do břevna. Sympaticky hrající amatéři z Převýšova se postupně oklepali, začali držet krok a Svoboda oborou ránou pořádně protáhl brankáře Hauzra. Ofenzivní kolaps Slovanu přinesl senzační výsledek 0:0 po první půli.

I po změně stran si museli domácí dávat pozor na výpady lídra divize, jehož hru dirigoval Breda. Bývalý hráč Slovanu, který U Nisy vstřelil památný gól Liverpoolu.

Zmar Liberce pak ukončil v 50. minutě střelou po zemi Breznaník a konečně překonal výtečného brankáře Kulovaného. Druhou branku dal - kdo jiný - Breznaník po sólu. A zasloužené trefy se dočkali i hosté, kdy rychlou akci zakončil Knobloch. A Slovan se pak třásl při akcích Převýšova o výhru...

"Jsem zklamaný, jak jsme naložili s vyloženými šancemi, kterých jsme měli spoustu," uvedl Jaroslav Šilhavý, kouč vítězného Liberce.