Karlovarský Tomáš Sýkora (vlevo) v souboji s Petrem Nedvědem z Liberce.

Karlovarský Tomáš Sýkora (vlevo) v souboji s Petrem Nedvědem z Liberce. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Bída libereckých hokejistů trvá. Prohráli už šestý zápas za sebou

• 0
Trápení hokejistů Liberce neukončila ani reprezentační přestávka. V domácím zápase 32. kola extraligy prohráli doma s brněnskou Kometou 1:3. "Už po osmé jsme nedokázali získat tři body, což není nic příjemného. Je to vidět na hře, že nás to deprimuje," řekl zkušený liberecký útočník Jaroslav Kudrna.

Právě on vstřelil v úterý jediný liberecký gól, navíc bruslí. To však jen potvrdilo střeleckou bídu Tygrů, kteří jako by zapomněli dávat góly.

Utkání s Kometou předcházela minuta ticha za zesnulého bývalého prezidenta Václava Havla. Na kostce nad ledem se objevil jeho portrét a na grafickém pásu nad hledištěm jeho podpis s typickým srdíčkem.

Tipujte výsledky extraligy

Zapojte se do soutěže o ceny v hodnotě 100 tisíc a další prémie

Domácí začali utkání aktivně a bylo na nich vidět, jak moc chtějí zastavit sérii porážek. Naráželi však na skvělého Trvaje v brance. Gólman Komety měl i štěstí: při střele kapitána Nedvěda mu propadl puk mezi betony a šoural se k brankové čáře, než ji však překročil, obránce jej stačil odpálit pryč.

Rozjetí Tygři se však zasekli při vyloučení Krejčíka, které hosté velice brzy potrestali gólem Jakuba Svobody. "Není to situace, kterou bychom nacvičovali na tréninku, ale hledal jsem volného spoluhráče, a to se mi podařilo," řekl Tomáš Svoboda, který na gól přihrával.

Inkasovaná branka domácími hokejisty otřásla tak silně, že mohli brzy prohrávat větším rozdílem, jenže Pinc v domácí kleci dokazoval, že ne nadarmo patří do gólmanské elity české extraligy. Ve druhé části prořídlé hlediště liberecké Tipsport arény žádný gól nevidělo. Oba brankáři si připsali po sedmi zákrocích a šancí bylo pomálu.

V závěrečné třetině šli Tygři za vyrovnáním, a to se podařilo: Trončinský ujel u pravého mantinelu a našel před brankou Kudrnu, který puk do branky dopravil bruslí. Sudí však po poradě s videorozhodčím gól uznal.

"Nechal jsem nohu za sebou a puk se odrazil do branky. Takové góly mají platit," řekl Kudrna. Jenže při hře čtyř proti čtyřem pak domácí propadli v obraně a bývalý hráč Liberce Čermák prostřelil Pincovy betony. Šestou porážku Liberce v řadě pak po krásné kombinaci dokonal Dlouhý.