Diskuze

Tisíce tun německých odpadů definitivně zmizí od hranic. Platí to stát

Lepší zprávu si starostka Bulovky na Frýdlantsku Romana Šidlová nemohla přát. Haldy nepořádku z areálu bývalého teletníku za vesnicí, které tam před deseti lety potajmu navozila firma Nisa Recycling, definitivně zmizí. Likvidaci zhruba 4,5 tisíce tun hadrů, plastů a odpadů z domácností i firem zaplatí stát.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Já su tak ščasné, že ten německej sajrajt nechá stát za naše peníze "zmizet"....

0 0
možnosti

to neni odpad nemecky ale z! Nemecka (neb tam mohou byt vyrobky i z Ceska tedy i "cesky" odpad ;-) ) Odpad nema narodnostnolni prislusnost vy nacionalisti... Akirat tady opet posilite narodnostni nenavist pritom odpad casteji dovezli firmy z Ceska ("ceske")...

1 3
možnosti

J30a87n 37C20h37o66b21o23t

20. 8. 2015 10:13

Ale strejdo! Odpad, vyprodukovaný v Německu, je německý odpad. A je zcela vedlejší, odkud byly předměty, které se tím odpadem staly.

Přestaňte sem tahat tuhle pokryteckou a škodlivou rádoby politickou korektnost.

3 0
možnosti

To si snad dělají srandu,že to máme platit my!!!To snad by měli zaplatit ti,kdo se nechaly najat a přivezlito sem a posléze to vymáhat na Německé straně!!!Je vidět že jsme opravdu banda ubohých tupounů v čele z naší vládou,která se bojí sama sebe!!!!!!

3 0
možnosti

J42o61s51e40f 22N88o58v59á55k

19. 8. 2015 20:35

Opravte prosím název: Platí to náš stát

1 0
možnosti

A to ještě nevíte, že po roce 1989 zaplavily náš trh americká linolea ve kterých je do pojiva přimíchán azbest. Je to rakovinotvorná látka. Kdo to má, vyhoďte to. USA se chtělo zbavit odpadů, stejně tak jako Němci.

1 0
možnosti

Když o tom nic nevíš, tak o tom nepiš.

Azbest je nebezpečný jen jako vlákna uvolňovaná z  toho materiálu do ovzduší. Jinak to je úplně neškodná inertní látka. Proto je vlastně jakožto inertní velice chemicky odoná látka rakovinotvorný, ty drobounká vlákénka o délce několik mikronů se dostanou až do plicních sklípků tam se zabodnou a zůstávají tam až 5 - 10 let, než se rozpustí.  Po celou tuto dobu mechanicky dráždí plicní tkáň až nakonec , pokud je těch vláken velice moc, iniciují rakovinu.

Zatímco jiná vlákénka, bavlna, len atd , se v plicních sklípcích  rozpustí během dnů a vlákénka ze všelijakých skleněných a keramických izolačních vat  a vln se rozpustí během měsíců až jednotek let. Takového prachu je ale málo, protože síla vbláken u tohoto materiálu je jiná.

V prostředí silně zamořeném azbestovým prachem, například kde se v minulosti zpracovával azbest a nebylo tam nějaké odsávání, měl po 5 - 10 letech člověk, který tam pracoval, pravděpodobnosti vzniku rakoviny plic, jako by kouřil nostop a denně vykouřil 100 a víc cigaret. Ta pravděpodobnost zůstávala ještě tak 5 - 10 let potom, co z toho provozu odešel.  V bytech a podobně, pokud ten materiál není odhalený a nepráší se z něho , je úplně bezpečný. Pokud se z něho práší a byt se pravidelně čistí, prach se tam nehromadí, je pravděpodobnosti vzniku rakoviny plic jako u běžného kuřáku s denní dávkou několika cigaret.

Linoleum by se muselo úplně prošoupat, aby se nějaká troška azbestového prachu mohla začít uvolňovat do ovzduší.

0 0
možnosti

Pani novináři příšte v podobných případech : PLATI TO OBCANE

2 0
možnosti

J80a98n 15C90h58o44b22o56t

19. 8. 2015 19:12

Proč to tomu kreténovi nenapaří osobně? Klidně i v občanskoprávním sporu, protože učinil všechno proto, aby odpady navozil a pak se firmy zbavil, když začalo jít na lámání chleba...

2 0
možnosti

Není mi jasné, proč by to stát měl platit.

Jestliže to jsou jen hadry a plasty, tak to je  v součtu palivo pomalu výhřevnější než uhlí. Nějaký městská spalovna by v zimě za takové palivo i ráda zaplatila nebo aspoň si zadarmo odvezla.

2 0
možnosti

A co na to TYPICKÝ český podnikatel, který podniká, jen dokud mu přitéká a likviduje firmu, jakmile by měl vyvodit svou odpovědnost?

2 0
možnosti

P35e16t28r 20R38i47h34a16k

19. 8. 2015 18:48

Erar zaplati likvidaci, soukromik shrabl zisk. Bajo.

2 0
možnosti