Diskuze

Po bídné zimě skiareály vyhloubí v horách rybníky. Kvůli výrobě sněhu

Voda je v zimě pro krkonošské skiareály nad zlato, a tak chtějí na horách budovat velké nádrže. Potřebují je na výrobu technického sněhu. Letos by se bez něj totiž nelyžovalo ani v Harrachově ani v sousední Rokytnici.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

klima se meni a majitele skiarealu stále investuji miliardy do skiaeralu. To je jako by na sahare někdo chtěl stále pestovat v pisku brambory a stezoval si ze tam je teplo a teplo a neprsi. Tady proste prestava snezit a oni nechapou ze by bylo lepsi investovat do neceho jiného nez do lyzovani. Chapu ze podnikat je drina, podnika hodne lidi v této republice ale narikaji tu stále zemedelci a vlekari..

1 0
možnosti
Foto

J79i15ř16í 72E73r39b18e11n

22. 3. 2016 9:03

Řekněte prosím mistrovi titulkářovi, že nádrž a rybník není totéž...

Kdyby chtěli vodu pro zasněžování brát z rybníka, tak by je veteriární i zemědělská správa asi neměly rády ;-)

2 0
možnosti

Doufám, že stavební povolení nedostanou. Nechci na kopci mít rybníky bez ryb.

1 1
možnosti

Kdyz je to rybnik, jak tvrdi titulek, tak tam budou chovat ryby?

3 0
možnosti

Je to postavené na hlavu. Lidi prostě chtějí lyžovat, když je zima podle kalendáře, tak jim ten sníh musíme dát. Lidi se ale taky chtějí v rybnících koupat, když je v kalendáři léto, měli bychom ohřívat rybníky. A taky chtějí pouštět draky, když je v kalendáři podzim, měli bychom postavit obří větráky. A když chtějí vidět sněženky, když už je v kalendáři jaro? Měli bychom rozdávat vstupenky do botanických zahrad.

6 0
možnosti

Takže nejdříve to kvůli vidině zlatých očí vykácí lesy a vystaví mraky ski-areálů a když až po několika letech jim dojde, že v nižších oblastech jaksi není sníh, tak to pak začne ještě hloubit jámy pro nádrže, ve které budou zadržovat vodu, aby z ní mohli vyrábět tech. sníh. Za pár let zjistí, že nádrž na vodu má malou kapacitu, tak ji zvětší. Inu je potřeba zdevastovat tu krajinu co nejvíce to jde, po nás potopa.

9 0
možnosti
Foto

J31i13ř28í 41E34r83b69e10n

22. 3. 2016 9:07

Podívejte se prosím na fotky hor z doby před rokem 1945, kdy se tam normálně sedlácky hospodařilo a kdy byly lesy na třetinové ploše oproti dnešku.

Nechte si vyjet staré mapy a zjistěte si, kde všude naši předkové měli záchytné nádrže na povrchovou vodu, protože věděli, že je jednodušší a levnější celý rok zadržovat vodu ze sněhu a deště, než to pak tahat ve vědrech z potoka.

1 0
možnosti

S tímhle problém nemám. Voda je pro přírodu přirozená v tekutém stavu i v podobě sněhu. Že si někdo na nepatrné části hor udělá metr sněhu, to přece není žádná tragédie. Zcestné mi připadají argumentace o přirozenosti. Sníh na horách je přirozenější, než černozem pokrytá solárními parky, vrtule hyzdící panorama hor a řepka na třetině republiky.

4 6
možnosti

Když máš rád vše "přirozené", co hluk sněžných děl v noci? Co velké koncentrace lidí na a poblíž sjezdovek. Co silné osvětlení svítící dlouho do noci? Co aditiva, která občas do té vody dávají? Co kácení lesů pro nové sjezdovky? A teď ještě budování vodních nádrží?

To všechno ti připadá "přirozené"?

9 0
možnosti

Tady už má opravdu někdo v palici nam..no,málo je příroda doje..ná tak tomu ještě pomůžem!!R^

4 0
možnosti
Foto

J70i57ř37í 13E88r11b22e41n

22. 3. 2016 9:09

8-o jak přírodu doje.. výstavba vodních zdrží a nádrží? Je to mnohem menší zásah než stavba hotelu či silnice, nemluvě o tom, že tu nádrž pak celoročně využívá hmyz i drobní obratlovci...

1 0
možnosti

Přírodní sníh není. Tak si začnou hloubit rybníky, aby měli aspoň ty vodu. A teď mě zajímá, jak zajistí mráz, aby tu vodu mohli vůbec na umělé zasněžování využít? (Vlastně viděl jsem, že arabští šejkové v poušti postavili krytou sjezdovku - viz "Ski Dubai", pokud to někoho zajímá více).

1 0
možnosti