Diskuze

Muž dostal za měsíc čtyři výpovědi. Soud teď prohlásil, že neprávem

Soud dal za pravdu muži, který od zaměstnavatele dostal během měsíce postupně čtyři výpovědi. Jaroslav Fišera se totiž s vyhazovem z pozice obchodního zástupce ve firmě JVS Semilská pekárna odmítal smířit a považoval se dál za zaměstnance.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LP

K tomu všemu se kvalita výrobků této pekárny radikálně zhoršily, takže jsem je přestal kupovat.

0 0
možnosti
JK

Zákoník práce je postaven tak, že zaměstnanec je na straně dobra a poctivosti a zaměstnavatel je na straně okrádání a vykořisťování pracujícího lidu. Je ryze komunistický předpis a je to i jeden mnoha důvodů, proč jsme tam kde jsme. Mínusáři můžete začít, ale pravdu stejně neumínusujete.

0 1
možnosti
LP

Vůbec jste tento zákon nepochopil.

0 0
možnosti
BH

Bohužel ano, znám znám.Pět let před důchodem po dvacetileté spolupráci. Okamžitě dohodou jinak paragraf 53! Dohodu jsem odmítla okamžitě podepsat, a tak že to stejně dostanu poštou. Předání klíčů, opuštění pracoviště a šup druhý den ráno pošťák s dopisem se zmíněnou 53 a ne dohodou. Že nesmí zaměstnavatel měnit výpověď jsem se pak dozvěděla, ale tu první si odnesl nepodepsanou a 53 již ňákej rok neplatila. Je to všechno hezké jak se bránit, ale mé nervy jsou cenější. Klidné dva měsíce dovolené a vyřešilo se to. Pracovat pod takovým šmejdem netřeba. Jednou mu to sečte ta vychvalovaná náhraška...

0 0
možnosti
JF

J96a25n 10F66r25o36l91í85k

12. 4. 2016 12:51

Chybí ta nejpodstatnější informace. Zaměstnanec sice soud vyhrál ale nedostane ani korunu. JVS Semilská pekárna je v insolvenčním řízení.;-)

0 1
možnosti
TM

Pracovnprávní pohledávky jsou zapodstatové...

takže se uhrazují před všemi ostatními... pokud tam vůbec něco je (což u výroby většinou něco je), tak "něco" dostane.

A něco pokryje úřad práce.

0 0
možnosti
OS

Nejhorsi je neznalost a nezkusenost zamestnancu a na to firmy sazeji obklopené právníky. Takto mě vyrazili z prvního zaměstnání taky. Sefova měla v kanclu sveho pravnika a bud dohoda nebo paragraf a kdesicosi. dnes bych se bránila, ale tenkrát jsem se hrozně lekla.oni to umí podat tak ze clovek laik nevi co může čekat

1 0
možnosti
PD

A za co vás vyhodili, paní? To už jste se (raději) neráčila zmínit, hlavně že jste si zanadávala.

Zajímavé, že nikdo neřekne, že ho vyhodili z práce jeho vlastní vinou. Vždycky za to může někdo jiný (špatný šéf, špatní kolegové atd.) a dotyčný vyhozenec je v tom pokaždé nevinně.

1 3
možnosti
BK

A proto taky dnes už skoro nikdo (mimo státní sektor) nepracuje v klasickém pracovním poměru. Protože je to nevýhodné pro zaměstnavatele i pro zaměstnance.

1 0
možnosti
VN

8-o8-o8-o

A v jakém pracovním poměru dle Vás všichni pracují ? V jakém pracovním poměru pracuje například 25.000 zaměstnanců firmy ŠKODA AUTO a.s.

3 0
možnosti
LN

S podobnými praktikami se člověk setká u většiny firem. Zastrašují své zaměstnance, když se jich chtějí výhodně zbavit.

2 1
možnosti
JS

troufnu si rict ze na takove tvrzeni mate hodne maly testovaci vzorek :-)

2 0
možnosti

Průšvih je v zákoníku práce, podle kterého není důvodem k výpovědi bez odstupného, když se někdo fláká, odevzdává práci pozdě,. dělá v ní chyby, chodí pozdě... Takže firmě, zvlášť malé, která nemá na kontě tisíce na podporu lemplů, nezbývá nic jiného než "nátlak", aby takový člověk odešel dohodou nebo vymýšlet složité čachry s rušením míst. Pokud by špatný výkon práce byl důvodem k výpovědi bez odstupného, jednak by ubylo takových nátlakových akcí a hlavně - každý by pracoval tak, jak má, protož by jinak rychle o tu práci přišel.

3 6
možnosti
ZB

lempl půjde dolů s platem, kde je problém ?

1 3
možnosti
OZ

Nerozumím tomu, že zaměstnanec má právo na odstupné, ale firma ne. Když se zaměstnanec rozhodne prostě do práce nepřijít, nikdo ho k tomu nedonutí a nic si na něm neveme.

Jakoby se předpokládá, že každý zaměstnavatel má peněz na rozdávání a ve vztahu je tou silnější stranou, to ale mnohdy není pravda a pro živnostníka je odstupné často opravdu problém.

Není to tak černobílé, jak to tu mnozí vidí.

5 0
možnosti
ZB

Podmínky boje jsou dané předem, nikdo ho nenutí zaměstnávat lidi. To že jsou podmínky nastavené špatně je věc druhá

0 0
možnosti
AE

Mluvíte mi z duše. Nerovnost mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem je hodně nespravedlivá. Pokud se zaměstnanec rozhodne, že do práce chodit nechce, protože má např. jinou práci, prostě do ní chodit přestane - klidně ze dne na den - a nikdo ho nedonutí k opaku. Zkoušet vymáhat nějakou náhradu škody je nesmysl, běh na dlouhou trať bez jistého výsledku. Kdežto když se zaměstnance chcete zbavit máte prakticky svázané ruce ...

4 0
možnosti
MS

Ono se rika kdo nic nedela nic nepokazi.

a) nikoho do prace nutit nelze, ale umyslne vzniklou skodu zamestnanec zaplati, pokud jej zazalujete. Pokud nemate zastup za lidi (napr. nemoc, dovolena) tak riskujete vedome

b) lempla se zbavim tim, ze najmu jineho pracovnika a pak dam lemplovi vypoved pro nadbytecnost z organizacnich duvodu.

1 3
možnosti