Liberečtí hokejisté zdolali Vítkovice, výhru zařídil Valský

10:07aktualizováno  10:07
Liberečtí hokejisté oslavili vítězství v šestém ze sedmi domácích zápasů. Na svém stadionu porazili v úterý v dohrávce 12. kola extraligy tým Vítkovic 4:1 a dál se drží ve špičce tabulky nejvyšší soutěže.

Vítkovický brankář Filip Šindelář likviduje libereckou šanci. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Skóre otevřel již ve 3. minutě útočník Bílých Tygrů Tomáš Jelínek, který po nabídce Valského vyrazil na gólmana hostů Kántora, oblafl ho krátkou kličkou a poslal puk do prázdné brány.

Ve 14. minutě podnikl rychlý výpad liberecký Radivojevič, jenž našel mezi kruhy najetého beka Šimka, který pohotově prostřelil Kántora a Tygři vedli už 2:0.

Hostům Vítkovic však parádně vyšel vstup do druhé dvacetiminutovky a už po 19 vteřinách snížili, když kanonýr Olesz dostal přihrávku do jízdy, podíval se a křížnou přízemní ránou překonal libereckého gólmana Lašáka.

Tříbodovou pojistku pro Bílé Tygři ale přidal v čase 33:56 Valský. To Jelínek skvěle načasoval přihrávku mezi vítkovické beky, kam si najel Valský a i když byl faulován, dokázal precizně zvládnout blafák do bekhendu a připsal si třetí bod v utkání do kanadského bodování.

Na konečných 4:1 pro Liberec zvýšil sedm minut před sirénou Řepík po krásné akci celé formace a asistencích Bulíře a Birnera.

V pátek nastoupí Bílí Tygři v Karlových Varech, doma se opět představí v neděli 25. října od 18 hodin v televizním souboji proti brněnské Kometě.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Český volejbalista Aleš Holubec smečuje v utkání s Kanadou.
Čeští volejbalisté v přípravě na ME podlehli silné Kanadě

Čeští volejbalisté v rámci přípravy na evropský šampionát nestačili na silnou Kanadu. V Jablonci nad Nisou se poměřili s bronzovým týmem letošní Světové ligy a...  celý článek

Hlavičkový souboj mezi Vojtěchem Kubistou z Jablonce (vlevo) a Branislavem...
Jablonec - Dukla 2:2, domácí ještě nevyhráli, promrhali dvougólový náskok

Ani ve 4. kole fotbalové ligy Jablonec nevyhrál. Byť vedl nad Duklou v prvním poločase už 2:0, náskok do konce zápasu neudržel. V poslední minutě kopal domácí...  celý článek

Liberecký brankář Ján Lašák zasahuje.
Lašák ukončil kariéru. A co dál? Trenér gólmanů u slovenské reprezentace

Slovenský hokejový brankář Ján Lašák uzavřel bohatou kariéru. Mistr světa z roku 2002 a opora Pardubic a Liberce v české extralize na tiskové konferenci...  celý článek