Vítkovický brankář Filip Šindelář likviduje libereckou šanci.

Vítkovický brankář Filip Šindelář likviduje libereckou šanci. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Liberečtí hokejisté zdolali Vítkovice, výhru zařídil Valský

• 0
Liberečtí hokejisté oslavili vítězství v šestém ze sedmi domácích zápasů. Na svém stadionu porazili v úterý v dohrávce 12. kola extraligy tým Vítkovic 4:1 a dál se drží ve špičce tabulky nejvyšší soutěže.

Skóre otevřel již ve 3. minutě útočník Bílých Tygrů Tomáš Jelínek, který po nabídce Valského vyrazil na gólmana hostů Kántora, oblafl ho krátkou kličkou a poslal puk do prázdné brány.

Ve 14. minutě podnikl rychlý výpad liberecký Radivojevič, jenž našel mezi kruhy najetého beka Šimka, který pohotově prostřelil Kántora a Tygři vedli už 2:0.

Hostům Vítkovic však parádně vyšel vstup do druhé dvacetiminutovky a už po 19 vteřinách snížili, když kanonýr Olesz dostal přihrávku do jízdy, podíval se a křížnou přízemní ránou překonal libereckého gólmana Lašáka.

Tříbodovou pojistku pro Bílé Tygři ale přidal v čase 33:56 Valský. To Jelínek skvěle načasoval přihrávku mezi vítkovické beky, kam si najel Valský a i když byl faulován, dokázal precizně zvládnout blafák do bekhendu a připsal si třetí bod v utkání do kanadského bodování.

Na konečných 4:1 pro Liberec zvýšil sedm minut před sirénou Řepík po krásné akci celé formace a asistencích Bulíře a Birnera.

V pátek nastoupí Bílí Tygři v Karlových Varech, doma se opět představí v neděli 25. října od 18 hodin v televizním souboji proti brněnské Kometě.