Vítkovický brankář Filip Šindelář likviduje libereckou šanci.

Vítkovický brankář Filip Šindelář likviduje libereckou šanci. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Liberec se přiblížil desítce: v bitvě plné trestů udolal Vítkovice

• 0
Terapie nového kouče Filipa Pešána na hokejový Liberec zabírá. Bílí Tygři vyhráli druhé domácí utkání v řadě, po Olomouci porazili i Vítkovice 4:2.

„Pro nás je důležité každé vítězství, nemůžeme se dívat na soupeře. Ke konci jsme to už ubojovali,“ řekl střelec dvou libereckých gólů Petr Jelínek.

Liberečtí jsou v extralize stále jedenáctí. Na týmy Plzně a Vítkovic na devátém a desátém místě nyní ztrácí pět bodů. Do konce základní části zbývá posledních šest kol.

V pátek to byla v liberecké aréně obrovská bitva, i když tomu dlouho nic nenasvědčovalo. Liberec vedl 2:0 a vypadalo to, že zápas rozkouskovaný více než dvěma desítkami trestů v klidu dotáhne do vítězného konce. Bylo to však omyl.

První třetina se protáhla přes 40 minut, a to především kvůli častému vylučování. Hned osm hráčů Vítkovic muselo během první části na trestnou lavici a v jednu chvíli se na ní sešli dokonce čtyři.

Bílí Tygři měli výhodu dlouhé přesilovky proti třem, v té však soupeřovu branku nedokázali vůbec ohrozit. V 18. minutě ale v početní výhodě přece jen udeřili: Šimek vypálil z prostoru mezi kruhy a Jelínek před brankou dokázal puk tečovat k tyči. Vedení 1:0 po úvodní části zcela neodpovídalo obrazu hry. O liberecké převaze vypovídá počet střel na branku: zatímco Tygři jich na Šindeláře vyslali hned 14, domácí brankář Lašák čelil pouze třem pokusům týmu z Ostravy.

V prostřední části domácí tým brzy navýšil své vedení - a bylo to opět v přesilovce. I o druhý gól se postaral útočník Petr Jelínek, jenž zblízka dorážel puk do branky po předchozí střele Gřegořka od modré. Třetí branku Bílých Tygrů mohl přidal Balaštík, jeho střela z pravého kruhu však zazvonila o tyč.

Jenže v závěrečné části hosté dvěma góly rovněž v přesilovkách dokázali vyrovnat a ze zápasu bylo rázem nečekané drama. Tygři se však nevzdali a Valský je díky svému důrazu před brankou poslal opět do vedení. Čtvrtou trefu přidal v závěru už do prázdné klece Filippi.

V příštím extraligovém kole se hokejisté Liberce zítra představí na ledě Pardubic.