Liberecký tlak před brankou plzeňského gólmana Lukáše Mensatora.

Liberecký tlak před brankou plzeňského gólmana Lukáše Mensatora. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Liberec oslavil Mikuláše výhrou s Plzní, dvakrát se trefil Urban

• 0
Hokejisté Liberce si ve své aréně vyšlápli na třetí tým extraligy Plzeň. K výhře 4:2 přispěl dvěma trefami útočník Urban. Liberec se oproti minulému týdnu ohromně zvedl. Po výhře v Třinci pokračoval úspěšně i doma.

"Říkali jsme si, že první půlku soutěže jsme neodehráli dobře a tu druhou musíme zvládnout líp," řekl obránce Jan Výtisk. "V Třinci se nám povedlo dobře vykopnout, teď jsme pokračovali i s Plzní. Doufám, že takhle to půjde dál a budeme sbírat body."

V promrzlé aréně, kde diváci seděli v zimních bundách, začali Liberečtí oproti předchozímu domácímu zápasu se Zlínem velice dobře. V první třetině měli dobrý pohyb, byli nebezpečnější a v 16. minutě se dočkali gólového vyjádření.

Těsně po skončení liberecké přesilovky se trefil dlouhán Urban, jenž šikovně tečoval pohotovou střelu Vlacha z prostoru mezi kruhy. Úvod druhé části nabídl menší přestřelku. Nejdřív se po nedorozumění liberecké obrany zblízka trefil Indrák. Za necelou minutu vrátil Bílým Tygrům vedení Bulík.

Jenže netrvalo dlouho a hosté vyškolili libereckou obranu a Lev doklepl zblízka na 2:2. Liberec ve druhé třetině měl dvě další obrovské šance, Nedvěd i Urban jeli sami na branku, ale ani jeden z nich nedal. V závěrečné části však bojovní Bílí Tygři dokázali strhnout zápas na svou stranu.

Bartek po pěkné přihrávce dával zblízka do odkryté branky, v závěru potvrdil výhru svým druhým gólem dne Urban. Liberečtí obránci prokázali za stavu 2:2 obrovskou srdnatost, vrhali se do střel a Výtisk zastavil puk na brankové čáře.

"Brankář Schwarz byl mimo bránu a já jsem se do toho jen tak hodil. Bylo štěstí, že mě Vlasák trefil," oddechl si Výtisk. V neděli se hokejisté Liberce představí na ledě Litvínova.