Hokejový Liberec se bez Nedvěda zasekl: podruhé v řadě jasně prohrál

10:15aktualizováno  10:15
Hokejisté Liberce prohráli v nedělním utkání 28. kola extraligy na ledě Pardubic vysoko 1:5 a v tabulce klesli na třetí místo. Bílí Tygři zažili jen jednu radostnou chvilku: v sedmé minutě se trefil mladík Bulíř a poslal Tygry na ledě soupeře do vedení.

Liberecký brankář Marek Pinc zasahuje. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

První třetinu Liberečtí vyhráli 1:0, jenže pak už bylo z jejich pohledu všechno špatně. Pardubice nastoupily do druhé části jako vyměněné, vyhrály ji 3:0 a vykročily k jednoznačné výhře.

Hosté nerezignovali a do závěrečného dějství vstoupili s velkým elánem. V 52. minutě se dostal Krejčík po chybné rozehrávce pardubické obrany sám před Růžičku, ten ale jeho nájezd bravurně zlikvidoval. Pohromou pro Liberec byla 54. minuta. V ní nejprve Zohorna dal čtvrtý gól a o 46 vteřin později Radil pojistil výhru domácích.

Tipujte výsledky extraligy

Zapojte se do soutěže o ceny v hodnotě 100 tisíc a další prémie

"Odehráli jsme velmi dobrou první třetinu, kdy jsme si vytvořili šance, vstřelili první branku a byli zcela rovnocenným soupeřem. Možná jsme i chvílemi byli lepší," řekl liberecký kouč Jiří Kalous.

"Od druhé třetiny ale na ledě bylo jen jedno mužstvo. Úplně jsme přestali hrát a de facto jsme neměli šance něco s tím zápasem udělat. Domácí hráli výborně, zlepšil pohyb a důraz. Proto jsme neměli šanci."

Liberec se potřetí musel obejít bez zraněného lídra Petra Nedvěda, který léčí zlomenou čelist. Dva poslední zápasy bez něj prohrál: v pátek doma s Třincem 1:4, teď vysoko 1:5 v Pardubicích. Tygři bez Nedvěda jako by zapomněli dávat góly. V normální hrací době ve třech posledních utkáních vstřelili jen po jednom a to je bídná bilance.

Jak dlouho bude útočník Nedvěd ze hry, není ještě zcela jasné. V pondělí jde se zraněnou čelistí na kontrolu, která by měla říct víc. Liberecké fanoušky však může těšit, že už se opatrně zapojil do tréninku. V sobotu kroužil po ledě s ochrannou plexisklovou maskou, v jaké hrají dorostenci.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Hlavičkový souboj mezi Vojtěchem Kubistou z Jablonce (vlevo) a Branislavem...
Jablonec - Dukla 2:2, domácí ještě nevyhráli, promrhali dvougólový náskok

Ani ve 4. kole fotbalové ligy Jablonec nevyhrál. Byť vedl nad Duklou v prvním poločase už 2:0, náskok do konce zápasu neudržel. V poslední minutě kopal domácí...  celý článek

Liberecký Petr Vampola (vlevo) střílí gól.
Liberec hraje generálku na Ligu mistrů, přijede Hradec Králové

Hokejisty Liberce čeká ve čtvrtek důležitá generálka na Ligu mistrů. Ve své aréně od 17 hodin hostí dalšího účastníka čím dál významnější mezinárodní soutěže:...  celý článek

Trenér Jablonce Zdeněk Klucký.
Jablonecký kouč: Potřebujeme tři body, už nemůžeme hledět na krásu

Dvě remízy 1:1 na stadionech Slovácka a Teplic a domácí porážka 0:1 s Plzní. Fotbalisté FK Jablonec zatím na premiérové vítězství v novém ročníku první ligy...  celý článek

Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?