Liberecký brankář Marek Pinc zasahuje.

Liberecký brankář Marek Pinc zasahuje. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Hokejový Liberec se bez Nedvěda zasekl: podruhé v řadě jasně prohrál

• 0
Hokejisté Liberce prohráli v nedělním utkání 28. kola extraligy na ledě Pardubic vysoko 1:5 a v tabulce klesli na třetí místo. Bílí Tygři zažili jen jednu radostnou chvilku: v sedmé minutě se trefil mladík Bulíř a poslal Tygry na ledě soupeře do vedení.

První třetinu Liberečtí vyhráli 1:0, jenže pak už bylo z jejich pohledu všechno špatně. Pardubice nastoupily do druhé části jako vyměněné, vyhrály ji 3:0 a vykročily k jednoznačné výhře.

Hosté nerezignovali a do závěrečného dějství vstoupili s velkým elánem. V 52. minutě se dostal Krejčík po chybné rozehrávce pardubické obrany sám před Růžičku, ten ale jeho nájezd bravurně zlikvidoval. Pohromou pro Liberec byla 54. minuta. V ní nejprve Zohorna dal čtvrtý gól a o 46 vteřin později Radil pojistil výhru domácích.

Tipujte výsledky extraligy

Zapojte se do soutěže o ceny v hodnotě 100 tisíc a další prémie

"Odehráli jsme velmi dobrou první třetinu, kdy jsme si vytvořili šance, vstřelili první branku a byli zcela rovnocenným soupeřem. Možná jsme i chvílemi byli lepší," řekl liberecký kouč Jiří Kalous.

"Od druhé třetiny ale na ledě bylo jen jedno mužstvo. Úplně jsme přestali hrát a de facto jsme neměli šance něco s tím zápasem udělat. Domácí hráli výborně, zlepšil pohyb a důraz. Proto jsme neměli šanci."

Liberec se potřetí musel obejít bez zraněného lídra Petra Nedvěda, který léčí zlomenou čelist. Dva poslední zápasy bez něj prohrál: v pátek doma s Třincem 1:4, teď vysoko 1:5 v Pardubicích. Tygři bez Nedvěda jako by zapomněli dávat góly. V normální hrací době ve třech posledních utkáních vstřelili jen po jednom a to je bídná bilance.

Jak dlouho bude útočník Nedvěd ze hry, není ještě zcela jasné. V pondělí jde se zraněnou čelistí na kontrolu, která by měla říct víc. Liberecké fanoušky však může těšit, že už se opatrně zapojil do tréninku. V sobotu kroužil po ledě s ochrannou plexisklovou maskou, v jaké hrají dorostenci.