Jablonečtí hokejisté padli v Klášterci až po boji

14:57aktualizováno  14:57
V úvodním duelu semifinálové série 2. ligy skupiny Západ prohráli jablonečtí hokejisté včera na ledě vítěze základní části v Klášterci 3:5.Vlci rozjeli utkání velice slibně a po první třetině vedli 2:0. Jenže pak začali domácí potvrzovat roli favorita a ve druhé části třemi góly během sedmi minut skóre otočili.
Hokej - ilustrační foto

Hokej - ilustrační foto | foto: AP

V poslední třetině Klášterec odskočil o dvě branky, naději pro hosty však ještě vykřesal kanonýr Kapička. Vlci pak ve snaze o vyrovnání odvolali brankáře a domácí skórovali do prázdné klece.

"Je to škoda, měli jsme to dobře rozehrané, ale ve druhé třetině se domácí díky našim vyloučením dostali do tlaku a do tempa. My jsme navíc udělali několik chyb, které soupeř potrestal," popsal Josef Březina, vedoucí jabloneckého týmu.

Semifinále play-off se hraje na dva vítězné zápasy, ten druhý je na programu zítra v Jablonci od 18.00.

Hokejistům České Lípy už sice sezona skončila, má to však háček. Tým sice obsadil deváté místo, klub Roudnice nad Labem však vznesl protest proti startu českolipského Lukáše Zeta a věc nyní řeší hokejový svaz. Pokud by Roudničtí s protestem uspěli a utkání bylo kontumováno v jejich prospěch, Česká Lípa by klesla na poslední místo tabulky druholigové skupiny Západ a čekala by ji baráž o udržení.

Klub HC Česká Lípa vydal k situaci oficiální prohlášení, v němž neoprávněný start svého hráče nijak nekomentuje. Tvrdí však, že Roudnicí sepsaný protest neobsahuje všechny náležitosti, a žádá proto svaz, aby ho vůbec neprojednával.

"Vedení klubu HC Česká Lípa zastává názor, že by měly být zachovány výsledky dosažené sportovní cestou. Uvidíme, zda vyhraje sport, nebo zda budou mít navrch jiné okolnosti. V současné době má projednání případu na starosti právní zástupce ČSLH," píše se ve stanovisku klubu.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

LIBERECKÁ RADOST. Fotbalisté Liberce slaví gól během utkání s Mladou Boleslaví.
Boleslav - Liberec 0:3, třetí prohra doma, dva góly dal Graiciar

Třikrát v novém ročníku hráli mladoboleslavští fotbalisté doma, potřetí prohráli. Ve 4. kole první ligy nestačili na Liberec, který si odvezl body za vítězství...  celý článek

Liberecký brankář Ján Lašák zasahuje.
Lašák ukončil kariéru. A co dál? Trenér gólmanů u slovenské reprezentace

Slovenský hokejový brankář Ján Lašák uzavřel bohatou kariéru. Mistr světa z roku 2002 a opora Pardubic a Liberce v české extralize na tiskové konferenci...  celý článek

Casey Wellman z Frolundy dostal puk do sparťanské sítě. Tomáš Pöpperle ani Jan...
Liga mistrů směle hledí do budoucna. Ubylo klubů, přibýt má prestiže

Hokejová Liga mistrů, která příští týden vstoupí do svého čtvrtého ročníku, chce nadále budovat svou značku a prestiž. V novém formátu po redukci na 32...  celý článek