TROCHU JINÁ HOKEJKA. Liberecký brankář Tomáš Vošvrda ztratil svou hůl, tak si

TROCHU JINÁ HOKEJKA. Liberecký brankář Tomáš Vošvrda ztratil svou hůl, tak si musel půjčit hokejku od spoluhráče. S ní pak inkasoval. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Liberečtí hokejisté vydřeli v Budějovicích bod, teď hrají s Chomutovem

• 0
Hokejisté Liberce vyrukovali na domácí budějovické hvězdy z NHL hodně zostra a tato taktika jim dlouho vycházela. Vítězství 2:1 v prodloužení však v pátek slavili Jihočeši, kteří tak nadále udrželi Bílé Tygry přikované na poslední příčce extraligové tabulky.

"Měli jsme problémy se sestavením obrany. Šmíd je zraněný a onemocněli Čutta s Dernerem. Bod jsme nakonec získali nesmírnou obětavostí a bojovností celého týmu," tvrdil Milan Černý, liberecký asistent.

Pět minut před koncem první části se strhlo na ledě hned několik bitek a celkově přinesl drsný souboj 29. kola nelichotivou bilanci vyloučení: 14:15, navíc Hanzal -Jánošík oba 10 minut, J. Vlach 5 minut a do konce utkání.

"Potyčky tam byly, ale jestli někdo čekal, že naši hráči naskáčou při prvním souboji za mantinel, tak se mýlil," tvrdil Černý.

Do vedení poslal liberecké Bílé Tygry ve 27. minutě v dobře sehrané přesilovce přesnou střelou kapitán Nedvěd. Hubený náskok drželi hosté ještě deset minut před koncem, než se zblízka proti výborně chytajícímu Pincovi zblízka prosadil Dej. Vypjatý zápas dospěl do prodloužení, v němž udeřily domácí opory z NHL. O dvou bodech pro Budějovice rozhodl Hanzal, asistence si připsali Michálek a Ference.

V neděli se hokejisté Liberce opět představí ve své Tipsport aréně, kde nastoupí v klíčovém duelu proti předposledním Pirátům z Chomutova. Utkání se speciálním doprovodným programem pro děti začne v neděli již v 15.00.

"Pro děti bude v průběhu utkání na ochozu arény připraveno několik stolů se Stiga hokejem, dále střelba na branku, skákací hrad, malování na obličej, focení s tygřími maskoty a také na soutěž o nejhezčí tygří masku," popsal Martin Kadlec, tiskový mluvčí Bílých Tygrů.