Liberečtí hokejisté na závěr základní části padli. Přichází play-out

9:55aktualizováno  9:55
Základní část extraligy uzavřeli hokejisté Liberce domácí prohrou s Vítkovicemi 2:4. Znamená to, že v konečném účtování nejvyšší soutěže skončili na předposledním 13. místě a v neděli vstoupí do play-out na ledě dvanáctých Karlových Varů.

Liberecký Jaroslav Kudrna se marně snaží překonat brankáře Vítkovic Romana Málka. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Už ve 3. minutě liberečtí Bílí Tygři prohrávali. Obrana nechala projet Káňu z pravého kruhu nerušeně před branku, kde bekhendem vystřelil a Schwarz vyrazil puk jen před Klimka, který jej uklidil do prázdné klece. Liberec pak zbytek první třetiny tlačil, jenže efektivní nebyl.

Nedá se říct, že by Bílí Tygři neměli v dalším průběhu příležitosti, ale hosty držel skvělý Málek v brance. A když zkraje závěrečné části zvýšily Vítkovice na 2:0, Liberci se vidina bodů vzdálila. Naději sice vzkřísil kontaktním gólem v 55. minutě domácí Pospíšil, ale hosté ji po 11 vteřinách bleskově uhasili trefou Bartánuse, jenž po chvíli Tygry dorazil i čtvrtou brankou. Bulíkovo snížení už přišlo pozdě.

"Vítkovice přijely jen bránit, nic zvláštního nepředvedly, ale daly první gól a pak hru úplně zavřely. Zápas to moc hezký nebyl," řekl Tomáš Pospíšil, liberecký útočník. "My jsme se tlačili dopředu, ale nic z toho nebylo. Předvedli jsme špatný výkon."

Hokejisté Vítkovic v liberecké aréně slavili. Výhrou si totiž zajistili postup do předkola play-off, který předtím neměli stoprocentní. Výsledek duelu nemohl už nic změnit na tom, že hokejisté Liberce budou hrát play-out, šestikolovou soutěž o umístění vyhrazenou pro týmy na 11. až 14. místě.

První zápas sehrají v neděli od 17 hodin v Karlových Varech, které si navíc v posledním kole v dostizích s Libercem polepšily. Po výhře v Kladně na něj zvýšily náskok už na čtyři body.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Casey Wellman z Frolundy dostal puk do sparťanské sítě. Tomáš Pöpperle ani Jan...
Liga mistrů směle hledí do budoucna. Ubylo klubů, přibýt má prestiže

Hokejová Liga mistrů, která příští týden vstoupí do svého čtvrtého ročníku, chce nadále budovat svou značku a prestiž. V novém formátu po redukci na 32...  celý článek

Český volejbalista Aleš Holubec smečuje v utkání s Kanadou.
Čeští volejbalisté v přípravě na ME podlehli silné Kanadě

Čeští volejbalisté v rámci přípravy na evropský šampionát nestačili na silnou Kanadu. V Jablonci nad Nisou se poměřili s bronzovým týmem letošní Světové ligy a...  celý článek

Liberecký Petr Vampola (vlevo) střílí gól.
Liberec hraje generálku na Ligu mistrů, přijede Hradec Králové

Hokejisty Liberce čeká ve čtvrtek důležitá generálka na Ligu mistrů. Ve své aréně od 17 hodin hostí dalšího účastníka čím dál významnější mezinárodní soutěže:...  celý článek