Liberecký Jaroslav Kudrna se marně snaží překonat brankáře Vítkovic Romana

Liberecký Jaroslav Kudrna se marně snaží překonat brankáře Vítkovic Romana Málka. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Liberečtí hokejisté na závěr základní části padli. Přichází play-out

• 0
Základní část extraligy uzavřeli hokejisté Liberce domácí prohrou s Vítkovicemi 2:4. Znamená to, že v konečném účtování nejvyšší soutěže skončili na předposledním 13. místě a v neděli vstoupí do play-out na ledě dvanáctých Karlových Varů.

Už ve 3. minutě liberečtí Bílí Tygři prohrávali. Obrana nechala projet Káňu z pravého kruhu nerušeně před branku, kde bekhendem vystřelil a Schwarz vyrazil puk jen před Klimka, který jej uklidil do prázdné klece. Liberec pak zbytek první třetiny tlačil, jenže efektivní nebyl.

Nedá se říct, že by Bílí Tygři neměli v dalším průběhu příležitosti, ale hosty držel skvělý Málek v brance. A když zkraje závěrečné části zvýšily Vítkovice na 2:0, Liberci se vidina bodů vzdálila. Naději sice vzkřísil kontaktním gólem v 55. minutě domácí Pospíšil, ale hosté ji po 11 vteřinách bleskově uhasili trefou Bartánuse, jenž po chvíli Tygry dorazil i čtvrtou brankou. Bulíkovo snížení už přišlo pozdě.

"Vítkovice přijely jen bránit, nic zvláštního nepředvedly, ale daly první gól a pak hru úplně zavřely. Zápas to moc hezký nebyl," řekl Tomáš Pospíšil, liberecký útočník. "My jsme se tlačili dopředu, ale nic z toho nebylo. Předvedli jsme špatný výkon."

Hokejisté Vítkovic v liberecké aréně slavili. Výhrou si totiž zajistili postup do předkola play-off, který předtím neměli stoprocentní. Výsledek duelu nemohl už nic změnit na tom, že hokejisté Liberce budou hrát play-out, šestikolovou soutěž o umístění vyhrazenou pro týmy na 11. až 14. místě.

První zápas sehrají v neděli od 17 hodin v Karlových Varech, které si navíc v posledním kole v dostizích s Libercem polepšily. Po výhře v Kladně na něj zvýšily náskok už na čtyři body.