Nedvěd velel, hokejisté Liberce procitli a znovu dobyli Třinec

11:57aktualizováno  11:57
Do třetí čtvrtiny základní části extraligy vkročili liberečtí hokejisté navlas stejně jako do té první. V úvodním kole sezony vyhráli v září v Třinci 4:1 a v úterý v duelu 27. kola dobyli led Ocelářů stejným poměrem. Bílí Tygři tak potvrdili, že na tým ze severní Moravy se jim letos nebývale daří: porazili ho i ve třetím vzájemném zápase.

A JE TAM! Liberecký útočník Tomáš Urban (s číslem 55) se raduje z první branky do sítě Třince. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Střelecké trápení Tygrů, do jejichž branky se po dlouhé době vrátil Schwarz, zlomil hned ve 2. minutě už patnáctigólový kanonýr Bartek. Domácí sice Peterkem srovnali, ale v úvodu druhého dějství předvedl své kvality nestárnoucí liberecký kapitán Petr Nedvěd, jenž za 159 vteřin položil dvěma trefami základ k důležité výhře.

"Nechyběly nám nasazení ani obětavost. Rozhodly přesilovky, v nichž jsme dali tři góly. A také to, že jsme ubránili pětiminutovou přesilovku domácích. Dostali jsme v ní sice v závěru gól, ale Třinec v ní mohl stav otočit," řekl Pavel Hynek, kouč Liberce. "A výborně zachytal Schwarz, hodně nás podržel."

Tříbodový zisk Tygrů zpečetil ve třetí třetině sváteční střelec bek Výtisk, jenž byl o něco později stejně jako jeho parťák Derner už v první části vyloučen do konce zápasu. A ke gólu předtím přidal i nahrávku.

"Už hraju čtrnáct let, ale dva body za zápas se mi ještě nepodařilo posbírat. Pro mě to je takové malé vítězství v kanadském bodování. Ale hlavně, že jsme vyhráli," tvrdil Jan Výtisk. "Šli jsme do toho po dvou zápasech, po nichž bychom měli chodit kanálama, naplno. Říkali jsme si, že půlka soutěže je za námi, tak abychom do té druhé dobře vykročili a byl to asi náš nejlepší výkon v sezoně jako tým."

Triumf z Třince mohou liberečtí hokejisté podpořit už ve čtvrtek, kdy v "Mikulášském" utkání 28. kola přivítají doma od 18.00 mistrovskou Plzeň.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Casey Wellman z Frolundy dostal puk do sparťanské sítě. Tomáš Pöpperle ani Jan...
Liga mistrů směle hledí do budoucna. Ubylo klubů, přibýt má prestiže

Hokejová Liga mistrů, která příští týden vstoupí do svého čtvrtého ročníku, chce nadále budovat svou značku a prestiž. V novém formátu po redukci na 32...  celý článek

Český volejbalista Aleš Holubec smečuje v utkání s Kanadou.
Čeští volejbalisté v přípravě na ME podlehli silné Kanadě

Čeští volejbalisté v rámci přípravy na evropský šampionát nestačili na silnou Kanadu. V Jablonci nad Nisou se poměřili s bronzovým týmem letošní Světové ligy a...  celý článek

Vítkovický útočník Petr Kolouch (v bílém) se snaží překonat libereckého...
Už žádní třicátníci. V brance hokejového Liberce teď vládne mládí

Roman Will, 25 let. Aleš Stezka, 20 let. Hokejoví vicemistři z Liberce půjdou do nové sezony s nebývale mladou brankářskou dvojicí. Alespoň na liberecké poměry.  celý článek