Momentka z utkání Pardubice - Liberec

Momentka z utkání Pardubice - Liberec | foto: Michal Klíma, MAFRA

Vítězná šňůra se odkládá. Liberečtí hokejisté nestačili na Pardubice

• 0
Nastartovat vítěznou šňůru se hokejistům Liberce ne a ne podařit. Po výhře vždy vyjdou naprázdno. V pátek se to v Pardubicích stalo už počtvrté za sebou, domácímu týmu podlehli 1:4.

"Rozhodly neproměněné šance, stříleli jsme, ale v koncovce jsme měli smůlu," řekl útočník Tomáš Urban. "Navíc jsme se nechali zbytečně vylučovat. V obraně by to byly standardní fauly, ale nelze se vyfaulovávat v útočném a středním pásmu."

Bílí Tygři tak zůstávají stále na jedenáctém místě extraligové tabulky. K postupu do předkola play-off si přitom nutně potřebují alespoň o příčku polepšit.

Liberec potvrdil, že proti Pardubicím mu to letos nejde. Prohrál s nimi už potřetí. Nepomohla ani nová posila, obránce Petr Gřegořek, který přišel ze Sparty a v pátek si připsal první start za Tygry.

Utkání ovlivnil rychlý gól, který se ve 3. minutě podařilo vstřelit Pardubicím. Na rozdíl dvou gólů odskočili Východočeši uprostřed utkání, kdy seděl na trestné lavici nový liberecký hráč Gřegořek.

Ve třetí části vykřesali Bílí Tygři naději, když Bulík dorazil střelu Víška, která prošla Hudáčkovi mezi betony. Myšlenky Liberce na vyrovnání však už po čtyřech minutách utnul domácí Tybor, jenž dával taktéž z dorážky na 3:1.

Bílým Tygrům už nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Naopak při ní čtyři vteřiny před koncem ještě inkasovali. "Dali jsme kontaktní gól na 2:1, ale měli jsme pak nepovedené střídání a hnedka zase dostali. Pak už bylo málo času na to, abychom to dotáhli alespoň na remízu," litoval útočník Urban.

Další pokus dostat se na vítěznou vlnu mají hokejisté Liberce už zítra. Do Tipsport arény dorazí beznadějně poslední Chomutov, utkání začíná v 17 hodin.