Liberec přejel Ústí bez ztráty setu a je v čele volejbalové extraligy

10:57aktualizováno  10:57
Jednoznačně 3:0 zvítězili volejbalisté liberecké Dukly v utkání 24. kola extraligy na palubovce Ústí nad Labem a v tabulce se probili na vedoucí pozici o bod před České Budějovice. Jihočeši se však mohou na pozici lídra po dnešní domácí dohrávce s Ostravou vrátit.

Tomáš Hýský (ve žlutém) z Liberce útočí přes budějovický blok. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

"Jsem rád, že jsme utkání po pohárové výhře v Odolena Vodě, kde jsme nebyli na slabšího soupeře úplně koncentrovaní a trošku se trápili, nakonec zvládli," uvedl Michal Nekola, liberecký kouč.

První set zvládli Liberečtí bez potíží, ale v dalších dvou museli vždy dotahovat pěti až šestibodový náskok domácích. V koncovkách už ale byli jistější a jako jasný favorit získali tři body bez ztráty setu.

"Ve druhém setu jsme měli problém s přihrávkou a nedělali moc bodů útokem, nakonec zvítězila naše obrana," popsal Nekola. "Ve třetím jsme prohrávali už o šest bodů, ale říkal jsem, abychom hráli trpělivě dál a trošku se zlepšili na servisu, abychom dostali soupeře pod tlak na příjmu. To vyšlo a pak jsme měli jednodušší bránění."

Poslední zápas ve finančními potížemi strádajícím Ústí odkoučoval Miroslav Malán, bývalý trenér mužů i žen Liberce, a míří do Brna.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Trenér Sparty Andrea Stramaccioni.
Reakce ze Sparty. Stramaccioni: Hráči Liberce uráželi Ben Chaimův původ

Divoké nedělní utkání třetího kola fotbalové ligy mezi Libercem a Spartou má dohru i mimo hřiště. Trenér Sparty Andrea Stramaccioni nelibě reagoval na slova...  celý článek

Čeští volejbalisté poslouchají pokyny trenéra Nekoly.
Čeští volejbalisté hráli v další přípravě s Kanadou 1:1 na zápasy

Přípravný dvojzápas českých volejbalistů s Kanadou skončil remízou. Souboj A týmů ovládl zámořský výběr 3:1 na sety, následné utkání druhé šestky hrané na...  celý článek

Ondřej Karafiát z Liberce zpracovává míč, stíhá ho Francis Kone ze Slovácka.
Liberečtí fotbalisté na Spartu umí. Neleknou se ani tentokrát

Fotbalový Liberec je na nohou. Na stadionu U Nisy se ve třetím ligovém kole v neděli od 18 hodin představí pražská Sparta, po letních nákupech nabitá...  celý článek