Libe, Libe, Liberec! Lidé fandili Bílým tygrům před obrazovkou na náměstí

• 5
Hořkost i optimismus. Tyto pocity vířily v duši Petra Dutého, třicetiletého fanouška Bílých Tygrů. V bílém klubovém dresu čekal v pátek v deštivém a chladném počasí na začátek druhého finálového zápasu. Jenže ne před arénou, jak by se slušelo na letitého fanouška, ale u velkoplošné obrazovky před libereckou radnicí.

„Je to tu znouzectnost. Ještě jsem pořád nerozdýchal, že se lístky nedaly sehnat. Nepokládám za správné, aby permanentkáři mohli mít čtyři lístky a na ostatní se pak nedostalo. Slyšel jsem, že se před arénou přeprodávají a kšeftuje se s nimi,“ posteskl si Petr, který se snaží jezdit i na venkovní zápasy.

Kromě toho, že nebyl v hale, cítil smutek i z prvního prohraného zápasu. „Myslím, že ho hodně ovlivnil i Vampolův trest, který byl nespravedlivý. Ale druhý zápas musíme vyhrát,“ dodal odhodlaně a o poznání veseleji.

Před zápasem běžely na obří televizi sestřihy z předchozích utkání, liberečtí hokejisté na nich vtipkují. Z radničního balkonu se spustila rozměrná klubová vlajka, doprostřed náměstí přišel větší počet diváků. Část jich držela vlaječky nebo měli na sobě bílé dresy, případně huňatou tygří čepici. Během první třetiny jich bylo odhadem asi dvě stě padesát.

2. finále Liberec - Sparta sledujte ON-LINE

Na náměstí bylo alespoň v první třetině napjaté ticho. Skandování obstarávali šťastnější diváci v aréně. Pokřik „Libe a Libe a Liberec“ pronikal i přes komentář televizních redaktorů. Stejně jako předehra skladby Hells Bells od AC/DC, která přinášela celou sezónu Tygrům štěstí.

Výbuch „gól!“ zazněl náměstím až v osmé minutě zápasu, kdy skóre otevřel Jakub Valský. Dvě minuty nato naopak zazněl náměstím zklamaný výdech. Hamilton totiž vyrovnal. První třetinu nakonec vyhrála Sparta 2:1. A liberečtí fanoušci se začali potit. Několik jich odešlo . „Ještě to otočíme, letošní tým má neskutečnou sílu,“ doufá v přestávce fanynka Jarka, když se se synem u přilehlého stánku zahřívá čajem.

Ve druhé třetině domácí skóre otočili na 3:2, poslední gól pak vstřelili při power play soupeře a ve finálové sérii tak po výsledku 4:2 slaví první výhru.

Série se nyní stěhuje do Prahy, kde se bude hrát v pondělí a úterý.