Miloslava Lauerová z TU Liberec | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Liberecké volejbalistky kosí zdravotní kalamita a stále prohrávají

• 0
Obtížnou situaci musí řešit kouč volejbalistek liberecké TU Dušan Hořínek, jenž v minulých dnech nahradil zkušeného Vladimíra Pecha. Ten skončil ze zdravotních důvodů.

A právě zdraví je nyní silně limitující potíží družstva. Před týdnem nastoupilo v Přerově jen sedm hráček a nešlo ani střídat. Včera už sice byly k dispozici tři volejbalistky na lavičce, ale oslabené nemocemi.

"Holky jsou opravdu ve zbídačeném stavu, je to kalamita," konstatoval Hořínek. "Navíc opět nemohla přijet zkušená blokařka Brejchová, jedna z našich opor. Trápí ji záda, a to je pro nás velká rána. Sestava byla proto zase hodně netradiční.

Například Lauerová, stabilní libero, musela jít na smeč, a Vinecká, normálně přijímající smečařka, šla na univerzálku." Liberečanky přesto v prvních dvou setech Ostravě vzdorovaly a měly vítězství na dosah. V úvodním vedly 21:17, ale pak už získaly jen bod, zatímco Moravanky osm.

"Když takhle prohrajete první set, těžko se dá vyhrát zápas. Vyrovnanou druhou sadu jsme dovedli do koncovky, ale ani tu jsme nezvládli. A třetí set, to už byly jen svěšené hlavy," popsal liberecký trenér. "Ta série porážek je už nepříjemná.

Dnes jsem počítal s tím, že Ostravu porazíme, byl jsem o tom hodně přesvědčený., Teď máme před sebou ve čtvrtek asi klíčový zápas sezony doma proti Střešovicím.

To je náš soupeř z konce tabulky a zkrátka musíme uspět. V týdnu je třeba dát mančaft dohromady. Po fyzické i psychické stránce," přeje si Dušan Hořínek. Univerzita je aktuálně osmá, Střešovice poslední, desáté.