Liberecký Vojtěch Hadaščok se napřahuje ke gólu do sítě  Hradce Králové.

Liberecký Vojtěch Hadaščok se napřahuje ke gólu do sítě Hradce Králové. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Liberecký pohárový hrdina Hadaščok: dva góly a penaltový faul

• 0
Hned ve 4. minutě středečního duelu 3. kola domácího poháru Ondrášovka Cupu rozkmital své rychlé nohy u levé čáry liberecký fotbalový expres Breznaník, odcentroval, v pokutovém území Hradce Králové se po sérii odražených míčů nejlépe zorientoval útočník Hadaščok a poslal míč do sítě.

Touto trefou odstartoval nejen své parádní představení, ale hlavně postup Liberce do 4. kola soutěže. V něm Severočeši narazí na senzaci z Převýšova. Divizní tým vedený bývalým stoperem Liberce Bohuslavem Pilným šokoval, když porazil pražskou Slavii jednoznačně 3:0.

Po ospalém prvním poločase se U Nisy začaly dít věci. V 53. minutě vysunul kolmicí do vápna liberecký Bosančič Hadaščoka, kterého v nouzi srazil gólman Koubek a penaltu bezpečně proměnil rutinér Štajner. O osm minut později Štajner vybojoval na půlce míč, poté předložil nabídku Hadaščokovi, který se prodral mezi stopery Hradce a chladnokrevně zakončil.

Další velké možnosti už gólem neskončily. V posledních vteřinách ještě zmírnil porážku Hradce na 3:1 hlavou po rohu Fukal.

"Někteří kluci v útoku měli zdravotní problémy, tak jsem dostal šanci a naložil jsem s ní myslím výborně," řekl reprezentant do 19 let Vojtěch Hadaščok. "Věřím, že mi tento pohárový zápas a moje dva góly pomůžou k tomu, abych dostával víc příležitostí i v lize."