ROZHODUJÍCÍ MOMENT. Gól v prodloužení vstřelil Michal Bárta (vpravo), před

ROZHODUJÍCÍ MOMENT. Gól v prodloužení vstřelil Michal Bárta (vpravo), před brankou se raduje i jeho spoluhráč Jaroslav Kudrna. Liberec tak porazil Pardubice 2:1. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Liberečtí hokejisté dorazili Pardubice v napínavém prodloužení

• 0
Už devátý gól v sezoně Michala Bárty přisypal hokejistům Liberce další dva body na konto. V tabulce extraligy se Tygři drží po nedělní domácí výhře 2:1 v prodloužení nad Pardubicemi v elitní skupině.

Šest a půl tisíce diváků vidělo v nadupané Tipsport aréně obrat Bílých Tygrů a následné vítězství po napínavém boji a prodloužení.

Zápas 15. kola se pro domácí nevyvíjel dobře a do vedení šli v 11. minutě hosté po pohotové dorážce Koukala v přesilovce. Liberečtí hokejisté pak nemohli dlouho najít recept, jak překonat výtečného gólmana Východočechů Růžičku.

Střelecké trápení prolomil až minutu před koncem druhé části obránce Trončinský, který napálil puk bez přípravy do horního rohu po přiťuknutí Kudrny.

Ve třetí třetině kralovali i při řadě početních výhod gólmani Pinc s Růžičkou, a proto zápas dospěl do prodloužení. Klíčový moment přinesla jeho 2. minuta, kdy na trestnou lavici putovali najednou dva hráči Pardubic a jen jeden domácí.

Přesilovku čtyř proti třem pak využil překvapivý kanonýr Bílých Tygrů Michal Bárta, jenž šikovně tečoval nahození Trončinského a jeho již devátý gól v letošní sezoně byl zároveň tím vítězným pro Liberec.

"Utkání bylo ostré jako břitva a my jsme byli o branku šťastnější. Díky tomu bereme dva body. Zápas se musel divákům líbit," tvrdil Jiří Kalous, kouč Tygrů.

"Zápas měl kvalitu, tempo, nasazení, souboje i šance, ze kterých vytěžili domácí víc než my. Zápas měl výborné dva gólmany. Abychom tu mohli vyhrát, museli bychom proměnit víc než jen jednu přesilovou hru. To nás stálo výsledek," litoval Pavel Hynek, pardubický trenér.

Liberečtí odstartovali sérii tří domácích zápasů v řadě, už v úterý hostí v dohrávce 1. kola od 18.10 mistrovský Třinec.