Jan Kolář z Pardubic posílá k ledu Dalibora Bortňáka z Liberce.

Jan Kolář z Pardubic posílá k ledu Dalibora Bortňáka z Liberce. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Liberečtí hokejisté vydřeli proti Pardubicím první evropské body

• 0
Největší problém hokejistů Liberce? Vstřelit gól. V úvodním utkání European Trophy v úterý dali Brnu jeden a vyšli naprázdno. I ve čtvrtek se doma v plechové Svijanské aréně v normální hrací době trefili jedinkrát, v evropské soutěži zatím stoprocentní Pardubice však nakonec udolali 2:1 po prodloužení. Rozhodující branku vstřelil nejlepší útočník domácích Bartovič prudkou ranou z mezikruží.

Liberečtí diváci se konečně dočkali v sestavě kapitána Nedvěda, který v prvním utkání Euro Trophy chyběl. Ve čtvrtek nastoupil - jak jinak - v první lajně spolu s Kudrnou a Duškem.

Utkání přineslo od začátku hodně rušný hokej. Už ve 2. minutě nastřelil hostující Buchtele tyčku. A za chvíli bác - po Bártově bombě zvonila konstrukce na druhé straně. V 11. minutě totéž potkalo domácího Bartoviče.

Šance byly zkrátka na obou stranách, ale střelci se ne a ne trefit. Brankáři Vošvrda a Koutský byli neprostupní. Ve druhé části tempo hry trochu upadlo, gólové šance však přesto přicházely.

Rychlonohý Bartovič jel ve 25. minutě do sóla, jenže Koutský mu puk při pokusu o blafák vypíchl hokejkou. "Trochu jsem na to byl připravený, ale udělal to skvěle," uznal Bartovič. "Do šancí se dostávám, ale v zakončení chybí klid. Brankář je výborný, ale tohle bych měl dávat."

Na začátku třetí třetiny Pardubice domácí tým zmáčkly a otevřely skóre. Liberec však dokázal kontrovat: přesně ve chvíli, kdy se vyloučený Rákos vracel do hry, se Bárta trefil přízemní střelou pod beton Koutského. A v prodloužení Bartovič rozhodl.

Hokejisty Liberce čeká v příštím týdnu severské turné, v němž sehrají tři těžké zápasy ve Švédsku a Finsku.