Hokejisté Karlových Varů v tlaku před bránou Liberce.

Hokejisté Karlových Varů v tlaku před bránou Liberce. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Liberečtí hokejisté vyloupili lázně, vítězný gól vstřelil mladík Bulíř

• 0
Hokejisté Liberce si v pátém kole extraligy konečně připsali plný bodový zisk. Na ledě Karlových Varů zvítězili 3:1. "Odehráli jsme takticky nejlepší letošní utkání, a to nám přineslo kýžený výsledek," řekl asistent trenéra Filip Pešán. "Důležitá byla třetí branka Petra Nedvěda, potom už jsme výhru nepustili."

Bílí Tygři potvrdili, že se jim v lázeňském městě daří, vyhráli tu už popáté za sebou. V tabulce mají nyní pět bodů a zůstali desátí.

Dokážou se hokejisté Liberce otřepat po poslední domácí blamáži 0:6 s Vítkovicemi? To byla otázka, která před včerejším zápasem ve Varech zajímala fanoušky.

Už v první třetině jim Tygři dali jasnou odpověď. Do vedení je už v 9. minutě poslal z trestného střílení Urban. A zanedlouho to bylo 2:0 pro Liberec, když se trefil mladík Bulíř. Byl to jeho první extraligový gól a hned vítězný.

Ve třetí části se Karlovy Vary dotáhly na rozdíl jediné branky, ale jejich naděje na zvrat utkání vzápětí utnul kapitán Nedvěd, který natřikrát protlačil puk za Mensatorova záda. V brance Tygrů nastoupil poprvé od začátku Pinc.

V úterý pokračuje Liberec ve svém turné po stadionech soupeřů. Představí se na ledě Mladé Boleslavi. Pro Bílé Tygry to bude už čtvrté utkání venku z pěti kol.