Liberečtí volejbalisté otočili zápas a zdolali pražské ČZU

10:38aktualizováno  10:38
Jasnou pondělní porážku od lídra z Českých Budějovic 0:3 ve své hale volejbalisté liberecké Dukly rychle napravili a ve čtvrtečním utkání 12. kola extraligy, kterým odstartovala druhá třetina základní části nejvyšší soutěže, pokořili pražský tým ČZU 3:1. V tabulce se tak vrátili na druhé místo.

Radost libereckých volejbalistů. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Do utkání přitom liberecký favorit vstoupil mizerně a první set prohrál poměrně jasným rozdílem 19:25.

"Nastoupili jsme na nahrávce s mladým nahrávačem Démarem, který byl možná trošku nervózní, ale celkově byl ode všech jeho spoluhráčů ten start hodně vlažný a nekoncentrovaný," zlobil se Michal Nekola, kouč Dukly.

"Za ten prohraný set se nezlobím na Démara, ale na ostatní hráče, kteří mu absolutně vůbec v ničem nepomohli. Nabrali jsme velkou ztrátu 5:12 a ani po příchodu zkušeného Řezníčka jsme to už nezvrátili."

I druhý set byl nečekaně vyrovnaný, ale Liberečtí si koncovku pohlídali a v dalších dvou už byli ve všech směrech lepší.

"Vyhráli jsme za tři body, což je důležité a jsme za to rádi, ale celkově to utkání nebylo z naší strany úplně zdařilé. S hráči si budeme muset promluvit, protože se soupeřem, jako je ČZU, by se nám nemělo stávat, abychom měli v prvních dvou setech takové problémy," podotkl Nekola.

Teď čeká volejbalisty Dukly více než dvoutýdenní pauza, po níž hostí v sobotu 26. listopadu předposlední Havířov.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Čeští volejbalisté (zleva) Jakub Janouch, Marek Beer a Donovan Džavaronok v...
České volejbalisty před ME prověří v Jablonci silní Kanaďané

Čeští volejbalisté finišují po více než měsíčním soustředění ve vylaďování formy na vrchol sezony, kterým bude od příštího pátku evropský šampionát v Polsku.   celý článek

Casey Wellman z Frolundy dostal puk do sparťanské sítě. Tomáš Pöpperle ani Jan...
Liga mistrů směle hledí do budoucna. Ubylo klubů, přibýt má prestiže

Hokejová Liga mistrů, která příští týden vstoupí do svého čtvrtého ročníku, chce nadále budovat svou značku a prestiž. V novém formátu po redukci na 32...  celý článek

Liberecký Petr Vampola (vlevo) střílí gól.
Liberec hraje generálku na Ligu mistrů, přijede Hradec Králové

Hokejisty Liberce čeká ve čtvrtek důležitá generálka na Ligu mistrů. Ve své aréně od 17 hodin hostí dalšího účastníka čím dál významnější mezinárodní soutěže:...  celý článek