Důležité góly ještě přijdou, věří liberecký hokejista Bartovič

13:16aktualizováno  13:16
Každý druhý den náročný zápas. Takový byl v poslední době program hokejistů Liberce.

Milan Bartovič | foto: ČTK

I když během čtyř domácích utkání během jediného týdne přišli po 12 výhrách o famózní úspěšnou šňůru, nakonec na svém ledě vyválčili 7 bodů z 12 možných a usadili se na čele extraligového pelotonu. Tedy tam, kde strávili celou minulou sezonu.

„Liga mistrů, cestování, zápasy, dohrávky. Když ostatní týmy odpočívali, my jsme hráli,“ řekl útočník Milan Bartovič k podzimní náloži zápasů, kdy Tygři za 23 dnů odehráli 11 utkání. „Těžký program už jsme cítili v nohou, přesto jsme se dokázali posunout bodově nahoru. Do reprezentační přestávky ještě zbývají tři důležité zápasy a my je jednoznačně chceme ubojovat a získat další body.“

Právě po Bartovičově parádním blafáku vyrovnávali Bílí Tygři ve čtvrtečním derby s Mladou Boleslaví na 1:1 a nakonec pak urvali dva body v prodloužení. „Dostal jsem nádhernou přihrávku, kéž by jich takových chodilo víc, ale je důležité, že hrajeme výborně jako mančaft,“ uvedl Bartovič. Právě od slovenského forvarda, který se v létě vrátil do Liberce, se očekávalo, že bude po odchodu střelců Vampoly, Birnera či Řepíka tahounem liberecké produktivity. Bartovič zatím vstřelil pět gólů, což je pátý nejlepší výsledek mezi Bílými Tygry, a sám od sebe čeká víc. „Je před námi ještě strašně moc zápasů. Věřím, že nějaké důležité góly přidám a klukům pomůžu mnohem víc,“ doufá Milan Bartovič.

Bod navíc v derby s Mladou Boleslaví zajistil Liberci obránce Ondřej Vitásek. „Skočil jsem na led a viděl jsem, že boleslavský Hanzlík je na ledě už skoro dvě minuty a je zavařený, tak jsem přes něj přešel a se štěstím zavěsil,“ popsal Vitásek, který svým gólem rozhodl už druhý zápas za sebou.

Hokejisté Liberce mají před zítřejším zápasem v Plzni o den delší přestávku než ostatní, protože svůj zápas s Boleslaví předehrávali už ve čtvrtek. „Den navíc nám strašně moc pomůže. Do neděle nabereme síly a pojedeme dál,“ slíbil Ondřej Vitásek.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Trenér Jablonce Zdeněk Klucký
Jablonecký kouč Klucký: Majitel Pelta chce, abychom hráli o poháry

Na začátku června byl většinový vlastník prvoligového FK Jablonec a nyní už bývalý šéf fotbalového svazu Miroslav Pelta, který čelí obvinění kvůli nezákonnému...  celý článek

Ondřej Kolář  během tréninku v Nymburce, kde jsou nyní fotbalisté Slovanu na...
Uzdravený brankář Kolář se popere o místo liberecké jedničky

V pouhých 19 letech se stal brankářskou jedničkou fotbalistů Liberce. Psal se podzim 2014 a talentovaný Ondřej Kolář zažíval raketový nástup do velkého...  celý článek

David Pabiška na Rallye Dakar
Pabiška přišel o sponzora, pojede Dakar? Pomoc hledá u fanoušků

Liberecký motocyklový závodník David Pabiška přišel o hlavního sponzora i o týmovou podporu. Nechce se však smířit s tím, že by na příštím ročníku Rallye Dakar...  celý článek