Klára Moravcová

Klára Moravcová | foto: archiv, iDNES.cz

Moravcová chce v neděli útočit na Jizerské padesátce na první desítku

• 0
Z bývalé biatlonistky Kláry Moravcové už je dálková běžkyně, tedy "laufařka". Závodnice, která žije a trénuje v Jablonci, doufá, že se v neděli prosadí mezi nejlepší ženy.

Jak  odhadujete své možnosti na Jizerské 50?
Na Jizerce v letošním roce vyhlížím do desítky. Když v ní budu, měla bych být spokojená. Pokud budu například do šestého místa, bude to super. Závod Ski Classic jsem ještě nejela žádný, jelikož mi to kvůli reprezentačním povinnostem poslední čtyři roky nebylo dovoleno. A předtím jsem byla biatlonistkou... Jelikož je to má první sezona v dálkových bězích, tak se chci hlavně rozkoukat a zjistit co a jak.

König Ludwig lauf jste jela v roce 2006 po přestupu od biatlonu k čistým běhům, že?
Jela jsem jen z hecu. Den předtím jsem dala skate na 30 km....a pak ještě jako biatlonistka jsem si druhý den dala klasiku. Já blázen se nechala překecat kámošema.

Evropské laufy jste zvládla slušně.
Jela jsem jen poblíž Česka. Bieg Piastow třikrát druhé místo, Biela Stopa čtyřikrát první, Skadiloppet v loňském roce první místo na 24 km klasicky. Doma jsem vyhrála Orlický maraton, na Jilemnické 50 km jsem byla první na 25 klasicky atd.

Znamená to definitivní rozloučení s krátkými tratěmi?
Ano. Člověk nikdy nemá říkat nikdy, ale myslím si, že se už do reprezentace nevrátím. Po rozporech s vedením Svazu lyžařů, trenéry. I kdyby chtěli, tak bych se bohužel nenechala přemluvit ani na Světový pohár do Nového Města.