JE TAM.  Petr Nedvěd (vpravo) s Markem Trončinským a Vladimírem Rothem (zády)

JE TAM. Petr Nedvěd (vpravo) s Markem Trončinským a Vladimírem Rothem (zády) oslavují gól Liberce. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Nedvěd se probudil a vystřelil libereckým hokejistům třetí výhru

• 0
Bílým Tygrům se podařilo vyhrát i druhý čtvrtfinálový zápas play-off hokejové extraligy na ledě Českých Budějovic. Po pondělní výhře 1:0 v úterý triumfovali 3:1.

"Chtěli jsme celý zápas odmakat až do šedesáté minuty jako v pondělí a to se nám podařilo," řekl útočník Tomáš Urban, který vstřelil krásný gól ze vzduchu a připsal si dvě asistence. "Jsem rád, že nám tam napadaly góly, ale taky musím pochválit Tomáše Vošvrdu v brance, chytal famózně."

U všech gólů Liberce byl také lídr týmu Petr Nedvěd. Do úterka si ho Budějovice dobře hlídaly, takže měl v sérii pouze jeden kanadský bod. Jenže pak se probudil: dva góly a jedna přihrávka!

Stejně jako v pondělí, i v úterý se dlouho hrálo bez branek. A první gól padl v podobném čase. Ve 36. minutě Liberečtí zatlačili domácí před Kováře, který Bartovičovu střelu ještě vyrazil, ale na Nedvědův švih z prostoru mezi kruhy už reagovat nestačil.

Do dvougólového vedení poslal hosty hned zkraje závěrečné části Urban po přihrávce kapitána Nedvěda. Kašpařík však brzy snížil a zápas zdramatizoval.

Bílí Tygři si však už výhru pohlídali a necelou minutu a půl před koncem se Nedvěd při power-play soupeře trefil do prázdné branky a pojistil liberecký triumf.

Hokejisté Liberce měli v průběhu utkání dvakrát výhodu trestného střílení, což se nevidí často. Jenže jak Urban v první třetině, tak i Bartovič v závěrečné části trefili jen beton brankáře Kováře.

Nakonec je to však mrzet nemuselo. Zápas skončil špatně pro libereckého útočníka Tomáše Vaka, který zůstal ležet na ledě po zákroku Kuchejdy. S pochroumaným kolenem skončil v péči lékařů.

Čtvrtfinálová série se za stavu 3:1 pro Liberec vrátí v pátek pod Ještěd. Bílí Tygři už mohou rozhodnout o svém postupu.