Hokejisté jasně porazili Hradec, zraněný lídr Nedvěd nedohrál

12:40aktualizováno  12:40
Hokejisté Liberce potvrzují, že Tipsport arena se stala opět jejich nedobytnou pevností. V neděli doma v extralize vyhráli už pošesté za sebou, druhý tým tabulky Hradec Králové porazili přesvědčivě 5:2.

Lukáš Derner a Petr Vampola (vpravo) z Liberce a Tomáš Mertl z Hradce. | foto: ČTK

Hattrickem se blýskl druhý nejlepší střelec extraligy Martin Bartek. "Jsme rádi za tři body, Hradec jsme dokázali porazit poprvé v sezoně," oddechl si liberecký trenér Pavel Hynek. "Narazili jsme na nejlepší mužstvo na hřištích soupeřů, o to je výhra cennější. Nic na tom nemění ani fakt, že byl Hradec kvůli marodce oslabený."

Bílí Tygři si vytvořili základ k vítězství už v první třetině, kterou vyhráli 2:0. Nejprve se v přesilovce z pravého kruhu nekompromisně trefil kanonýr Bartek, těsně před první přestávkou po rychlém protiútoku zvyšoval Vampola na rozdíl dvou branek.

V prostřední části Bartek svým 23. gólem v sezoně dal na 3:0, hostům se však podařilo v přesilovce snížit. V závěrečné části zkompletoval Bartek hattrick při hradecké hře bez brankáře.

"Má velmi dobrou střelu přes hráče. Umí zpoza chráničů vypálit velmi prudce, a to se brankáři těžko chytá, i když situace třeba složitě nevypadá," poznamenal k Bartkovi hradecký obránce Peter Frühauf.

"Není to nic nového, letos jsme s Libercem vždy v úvodu prohrávali. Tentokrát nám však chyběla kvalita s tím něco udělat," konstatoval hradecký trenér Peter Draisaitl. Utkání nedohrál liberecký kapitán Petr Nedvěd. Podílel se na třech gólech Tygrů, ale do poslední části už kvůli zranění nenastoupil. Nemělo by však jít o nic, co by ohrozilo jeho olympijský start v Soči. "Na nejbližší zápas se ale asi dohromady nedá," uvedl trenér Pavel Hynek.

Ze sestavy vypadl útočník Tomáš Pospíšil, který měl být oporou, ale letos se mu vůbec nedařilo. "Není v tom nic osobního. V pětadvaceti zápasech nedal ani gól, trpělivost přetekla a vyndal jsem ho ze sestavy," vysvětlil Hynek.

V tomto týdnu čekají hokejisty Liberce další tři utkání. Zítra hrají na Slavii, v pátek ve Zlíně a v neděli opět od 16 hodin přivítají Třinec. Pokud chtějí Bílí Tygři pomýšlet na posun z jedenáctého místa výš, musí nejméně jedno z dvou venkovních utkání zvládnout. Utkání na ledě soupeřů se jim zatím hrubě nedaří, pět posledních prohráli.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Hlavičkový souboj mezi Vojtěchem Kubistou z Jablonce (vlevo) a Branislavem...
Jablonec - Dukla 2:2, domácí ještě nevyhráli, promrhali dvougólový náskok

Ani ve 4. kole fotbalové ligy Jablonec nevyhrál. Byť vedl nad Duklou v prvním poločase už 2:0, náskok do konce zápasu neudržel. V poslední minutě kopal domácí...  celý článek

Michal Trávník z Jablonce po neproměněné penaltě.
Trávník chtěl vylepšit dojem vítězným gólem, pak nedal penaltu

Infarktovou zápletku nabídly poslední vteřiny nedělního rušného duelu 4. kola první ligy FK Jablonec - Dukla Praha. Stav byl 2:2, domácí stoper Pernica se v...  celý článek

Trenér Jablonce Zdeněk Klucký.
Jablonecký kouč: Potřebujeme tři body, už nemůžeme hledět na krásu

Dvě remízy 1:1 na stadionech Slovácka a Teplic a domácí porážka 0:1 s Plzní. Fotbalisté FK Jablonec zatím na premiérové vítězství v novém ročníku první ligy...  celý článek