(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Dalibor Puchta, iDNES.cz

Policie prověřuje libereckou nemocnici kvůli nákupu přístrojů pro kardiocentrum

  • 1
Nákup šesti přístrojů pro kardiocentrum liberecké nemocnice vyšetřuje protikorupční policie. Je možné, že zakázka byla předražená. Nové vedení liberecké nemocnice si myslí, že vše proběhlo v pořádku.

"Včera proběhla telefonická schůzka protikorupční policie s ekonomickou ředitelkou nemocnice," uvedl mluvčí liberecké nemocnice Lukáš Gibiec s tím, že krajské zdravotnické zařízení mají policisté navštívit příští týden.

"Od policie zatím nevzešel žádný konkrétní podnět, dokumenty týkající se nákupu přístrojů máme ovšem připravené," řekl a doplnil, že jde o věc bývalého vedení nemocnice, které nakoupilo s přispěním evropských peněz přístroje do kardiocentra. 

Všechny dokumenty týkající se tohoto nákupu nové vedení liberecké nemocnice zkontrolovalo. "Ve výběrovém řízení se vybrala nejlevnější nabídka, vše navíc podléhá přísné kontrole ministerstva zdravotnictví. Není možné, aby jim unikla předražená zakázka," domnívá se.

Policejní vyšetřování vyvolala dle jeho informací reportáž z Českého rozhlasu. Podle ní mohla nemocnice přístroje zakoupit o 17 milionů levněji. Důvodem údajného prodražení je, že nákup proběhl přes dva prostředníky. Vítěznou firmou se stala společnost Sinomed. Všechny přístroje koupila od zprostředkovatelské firmy Puro-klima.

"Výběrového řízení se zúčastnily dva projekty. U jednoho byli dva uchazeči, jejich nabídka byla levnější. O nic předraženého se nejednalo," zdůraznil Gibiec. Policisté vyšetřování nepotvrdili. "Podobné informace nepodáváme," sdělil mluvčí policejního útvaru pro odhalování korupce Roman Skřepek.

Nárok na dotaci z evropských grantů má v Česku sedmnáct kardiocenter, celkem dostanou 1,4 miliardy korun. Liberecké kardiocentrum vzniklo v roce 2003.

,