Šachy - ilustrační foto

Šachy - ilustrační foto | foto: Radek Cihla, MAFRA

Šachovnice v Novém Boru ovládl Šimáček

• 0
Za účasti šestaosmdesáti hráčů z osmi zemí skončil v sobotu v novoborském Grandhotelu Pražák 2. ročník týdenního mezinárodního šachového turnaje G-Team Open Nový Bor 2011. Suverénem hlavního turnaje byl favorizovaný mezinárodní mistr Pavel Šimáček, který nasbíral v devíti kolech 7,5 bodu a obsadil samostatné první místo.

Pavel Šimáček, mistr republiky z roku 2009, je bývalým reprezentantem novoborského extraligového týmu a neskrýval, že i to byl jeden z důvodů, proč si přijel do Nového Boru zahrát. Na domácí zbylo stejně jako vloni až stříbro, o které se postaral mezinárodní mistr Lukáš Klíma. "Jsem v podstatě spokojený.

S Pavlem Šimáčkem jsem remizoval a s ostatními soupeři jsem holt ztratil o jednu remízu více než on, to se nedá nic dělat," komentoval své vystoupení člen mistrovského celku.

Bronz si odváží do Polska Boguslaw Latas. Mezi seniory kraloval Jevgenij Golcman, nejlepší dívkou a zároveň i juniorem, byla Anna Iwanowová, která hostuje v nedalekém Liberci za extraligové družstvo mládeže. "S průběhem turnaje jsme spokojeni," prohlásil ředitel turnaje Viktor Novotný.

"Pro nás je důležité, že účastníkům se tu líbilo a mnozí přislíbili přijet i příští rok. To je dobrý signál." Hlavního turnaje se účastnilo 86 hráčů z osmi zemí, celková účast společně s doprovodnými turnaji se blížila dvěma stovkám. "Proměsto je taková akce vždy přínosem a já doufám, že tu mezinárodní turnaj budeme mít i příští rok," zhodnotil vydařený festival starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.

Dění v hracím sále i v přilehlé restauraci, kde byl po celý turnaj připraven přímý přenos nejlepších partií, které byly zároveň vysílány i na internet, sledovaly o posledním dni turnaje kamery České televize.

Reportáž v rámci pořadu V šachu (premiéra 5.3. na ČT4 Sport) zmapuje nejen samotný turnaj, ale šachy v Novém Boru obecně – přes dvojí vítězství extraligy či úspěchy na Evropském klubovém poháru, až po Novoborský šachový server, který je s téměř 4 000 návštěvami denně nejsledovanějším šachovým serverem v Česku.