Liberečtí hokejisté padli. Kouzlo trenéra Hynka zlomila pražská Slavia

10:31aktualizováno  10:31
Hokejisté Liberce dokázali ve dvou zápasech pod vedením nového kouče Pavla Hynka vyhrát 6:3, ale v úterý zase spadli z vítězné vlny na zem. V Praze jeho kouzlo pominulo. Bílí Tygři padli po boji se Slavií těsně 3:4 a jejich snaha o vzestup tabulkou vzhůru a stíhání Karlových Varů dostala další ránu.

Pavel Hynek vede coby nový trenér Liberce první trénink. | foto: ČTK

Liberečtí opět nezlomili prokletí třetího úspěšného zápasu v řadě. Dvakrát po sobě dokázali v letošní sezoně pokořit soupeře jen třikrát a třetí vítězný krok ještě nebyli schopni oslavit.

Domácí Slavia položila základ ke své výhře v první dvacetiminutovce dvěma údery během 43 vteřin. V 8. minutě využila po ráně Komy dvojnásobnou přesilovku po postupném vyloučení tří (!) klíčových libereckých beků Čakajíka, Šticha i Výtiska a po chvíli v pokračující početní převaze 5 na 3 vstřelil druhý gól svěřenců kouče Růžičky Krenželok.

Naději přinesl Bílým Tygrům po pěti minutách druhé části v přesilovce šikovnou dorážkou útočník Bulík, slovenská posila, ale domácí hokejisté díky Hertlovi rychle odpověděli a opět si vybudovali dvoubrankový náskok.

Hosté se však nevzdali a další početní výhodu využil po parádní individuální akci Pospíšil, jenž přišel pod Ještěd právě ze Slavie.

Snahu Severočechů o vyrovnání utnul ve 49. minutě po brejku a přečíslení svým druhým gólem v zápase Hertl, ale v čase 57:15 zdramatizoval bitvu gólem liberecký bek Čakajík. V power-play předvedli Tygři obrovský závar, ovšem Slavia s vypětím všech sil hrozbu přečkala a po výhře 4:3 oslavila tříbodový zisk.

V pátek zamíří liberečtí hokejisté opět ven: ve 45. kole budou od 17.30 bojovat proti domácímu Zlínu, jemuž patří v extraligové tabulce druhá příčka.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Martin Graiciar z Liberce se raduje z gólu.
Jsem rád, že se z toho mladí nepodělali, oddechl si Trpišovský

Po heroické domácí remíze v oslabení se Spartou předvedli fotbalisté Liberce další skvělý výkon. Ve 4. ligovém kole deklasovali Mladou Boleslav na jejím hřišti...  celý článek

Liberecký Petr Vampola (vlevo) střílí gól.
Liberec hraje generálku na Ligu mistrů, přijede Hradec Králové

Hokejisty Liberce čeká ve čtvrtek důležitá generálka na Ligu mistrů. Ve své aréně od 17 hodin hostí dalšího účastníka čím dál významnější mezinárodní soutěže:...  celý článek

Jan Krob z Teplic se snaží obrat o míč jabloneckého Stanislava Tecla.