GÓÓÓL! Hráči Liberce (zleva) Dočkal, Štajner a Vácha oslavují branku v síti Českých Budějovic. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Štajnerovy trefy nestačily, Slovan podlehl Příbrami

• 0
Liberec rozehrál domácí duel proti soupeři z nejvyšší soutěže parádně, ale z vítězství se díky závěrečnému finiši nakonec radovala Příbram. Bronzový tým loňského ročníku první ligy Jablonec zachraňoval na rakouském herním kempu proti Dněpropetrovsku remízu.

Liberec – Příbram 2:3

Do druhého utkání letní přípravy vletěli fotbalisté libereckého Slovanu výtečně a na domácím stadionu U Nisy vedli nad Příbramí po 18 minutách 2:0.

Oba góly zařídila dvojice Breznaník – Štajner. Nejprve slovenský krajní záložník vybojoval po kiksu hostí na půlicí čáře míč, utekl a zleva ideálně nahrál Štajnerovi, který přesnou střelou bez přípravy otevřel skóre. Po chvilce odcentroval Breznaník balon od brankové čáry, zkušený střelec Štajner si ho zpracoval na prsa a bezpečně vstřelil svoji druhou branku v utkání.

Domácí měli dál převahu, ale Příbram dokázala ještě před přestávkou z první větší šance snížit, když gólman Bičík nejprve zasáhl proti nebezpečné střele, ale na dorážku Koukala na zadní tyči už nedosáhl.

Zatímco hosté do druhé půle kompletně vyměnili sestavu, Liberečtí kromě brankáře nestřídali, a přesto byli mnohem aktivnější. Pokusy navrátilce ze Senice Diviše i Gebre Selassieho však skončily jen na tyči.

K hromadnému střídání sáhli domácí trenéři po hodině hry a aktivita pohasla. Menšího útlumu Příbramští dokonale využili a dvěma zásahy Jurdíka během minuty otočili zápas a odvezli si výhru 3:2.

"Prvních šedesát minut bylo velmi dobrých, ale závěr jsme, bohužel, nezvládli. Ale je to přípravné období, uděláme si rozbor průběhu hry v těch posledních minutách, vyhodnotíme chyby a budeme pracovat na jejich odstranění," zhodnotil nový liberecký kouč Jaroslav Šilhavý.

V dresu Liberce se už ukázal i útočník Blažek, jenž se vrátil z Řecka, celých 90 minut odehrál srbský testovaný stoper Karišik stejně jako záložník Bosančič, který byl celé jaro na marodce. Na hrotu útoku nastoupila brněnská posila Šural.

Aktuální hráčský kádr Slovanu je hodně široký. Volno do 6. července ještě mají po ME reprezentanti do 21 let Vácha, Gecov, Dočkal i Rabušic, další útočná posila z Brna, drobné zdravotní problémy léčí Nezmar, Fleišman, Kelič, Martan, Hadaščok a Senegalec Mustapha, jehož klub zkouší.

"Hráčů máme poměrně dost, nějaké zužování máme v plánu už po úterním turnaji v Nové Včelnici a uvidíme také, jak to bude třeba s dalším působením Diviše nebo Blažka," řekl Šilhavý.

Během turnaje v Nové Včelnici se kromě libereckých fotbalistů představí ještě Slavia Praha a České Budějovice.

S míčem u nohy postupuje vpřed jablonecký Marek Jarolím.

Jablonec – Dněpropetrovsk 2:2

Po vítězství nad domácím Kapfenbergem remizovali jablonečtí fotbalisté ve svém druhém utkání na herním soustředění v Rakousku se čtvrtým týmem nejvyšší ukrajinské soutěže Dněprem Dněpropetrovsk 2:2.

Severočeši šli bleskově do vedení zásluhou krále českých ligových střelců Lafaty. Dněpr, jehož trenérem je někdejší kouč RealuMadrid Španěl Juande Ramos, ale po půlhodině vyrovnal a dvacet minut před koncem se dostal do vedení.

Remízu však Jablonci zařídil téměř vzápětí kapitán Pavlík.

Jablonečtí jsou v plné přípravě na vstup do Evropské ligy (14. července), v jejímž 2. předkole se nejspíš střetnou s albánským Flamurtati Vlora. Trenér Komňacký však stále nemohl poslat do zápasů Vošahlíka, Zábojníka či Mešanoviče, kteří doléčují zranění, mimo hru jsou Krajčík i Haurdič.

Reprezentant do 21 let Kovařík dorazil po volnu po ME za týmem včera a mohl by absolvovat úterní poslední duel herního kempu proti bosenskému účastníkovi Evropské ligy Železničaru Sarajevo.