Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Firma na pleny chce v Hrádku přistavět dvě haly, přijala by 400 lidí

  • 3
Kolem čtyř set lidí by mohlo v příštích letech najít práci v nových halách firmy Drylock Technologies v Hrádku nad Nisou. Ta se zabývá výrobou dětských plen a hygienických potřeb pro dospělé.

Firma chce výrobu rozšiřovat v areálu VGP Park na severním okraji průmyslové zóny, v blízkosti hranic s Polskem i s Německem. Výrobní kapacita se má zvýšit o padesát procent.

Informace vyplývají ze záměru, který firma VGP CZ poslala úřadům k posouzení. Vybudovat chce dvě haly, mezi nimiž povede dopravníkový most.

Přibudou také místa pro parkování, a to pro více než 270 aut osobních a dvacet nákladních. V menší hale bude sklad, kancelář a sociální zázemí pro zaměstnance i pro řidiče. Větší bude rozdělená na dvě části, skladovou a výrobní.

Šest technologických linek

„Ve výrobní části bude umístěno šest technologických linek na výrobu hygienických potřeb. Ta probíhá na plně automatických linkách, které z polotovaru vyřezávají požadovaný tvar, jednotlivé vrstvy skládají na sebe a navzájem je spojují po okraji nataveným plastickým lepidlem. Poté následuje balení do obalu a vkládání do krabic,“ uvádí se v záměru.

Firma vyrábí dětské pleny, přebalovací podložky i vlhčené ubrousky. A nabízí rovněž sortiment pro dospělé, jako jsou vložky, tampony i plenkové kalhotky.

V současné době zaměstnává Drylock Technologies v Hrádku nad Nisou kolem 370 lidí. Zhruba třicet procent jich pochází z Hrádecka, ostatní dojíždějí z Liberecka, ale i ze Šluknovského výběžku. V průmyslové zoně vyrábí firma pátým rokem. Téměř veškerá produkce jde ale na export a přes zahraniční centrály některých obchodních řetězců se pak vrací zpátky do Čech.

„Jsem rád, že tu bude ještě více pracovních příležitostí, ale jsem trochu skeptický, zda je z pohledu zaměstnanosti ten počet čtyři sta lidí vůbec reálný. Můžeme jen věřit, že se firmě podaří tolik zaměstnanců najít,“ podotkl starosta Hrádku nad Nisou Josef Horinka.

Nové haly ještě letos

Firma chce začít haly stavět už letos, kdy se podle zveřejněného záměru počítá i s jejich dokončením. Nové zaměstnance ale bude nabírat průběžně. Podle plánu má v menší hale najít práci kolem dvaceti lidí, a to částečně v administrativě a ve skladu. V té větší se pak má vytvořit osm kancelářských míst, ve skladu necelých padesát a ve výrobě na třísměnný provoz přes 360 míst.

Skeptický k tomu ale je i Milan Šubrt, předseda Asociace samostatných odborů v Libereckém kraji. „Mám obavu, že v době, kdy je velký nedostatek zaměstnanců, budou mít problémy ty počty naplnit. Potřebují především seřizovače, ještěrkáře, elektrikáře, kterých je na trhu práce nedostatek, ale i ty jednodušší profese, jako je například balič,“ zmínil odborář.

Podle něj tak bude muset firma prudce navýšit platy, aby do Hrádku přetáhla zaměstnance z jiných průmyslových zón. Jak vyplývá z poslední výroční zprávy, průměrné měsíční mzdové náklady dosahují kolem dvaceti pěti a půl tisíce korun na zaměstnance.