Liberečtí hokejisté ve Zlíně dvakrát vedli, ale body nepřivezli

10:04aktualizováno  10:04
Hokejisté Liberce v letošní sezoně nad Zlínem ve všech třech vzájemných zápasech zvítězili, ale v pátek už narazili. V utkání 45. kola extraligy prohráli na ledě druhého týmu tabulky 3:6 a na dvanácté Karlovy Vary dál ztrácejí sedm bodů. Z posledního místa se k nim navíc přiblížil na rozdíl dvou bodů Chomutov.

Zlínský útočník Jaroslav Balaštík (vlevo) v souboji se slávistou Tomášem Mickou | foto: Dalibor Glück, MAFRA

"Příčinu porážky vidíme v našich častých vyloučeních, způsobených i nedisciplinovaností. Dostali jsme se do problémů co se týče složení obrany. Jednak vyloučením Šticha za souboj do konce zápasu, pak zraněním dvou obránců Dernera a Šimka a naše hra dozadu tím byla oslabená," tvrdil Milan Černý, asistent libereckého trenéra.

Bílí Tygři přitom začali ve Zlíně pořádně zostra. Kapitán Nedvěd přejel útočnou modrou, vypálil a už po 13 vteřinách trefil přesně levý horní růžek. Pak se hrálo ještě minutu a gól potvrdil až videorozhodčí. Domácí rychle srovnali, ale v 7. minutě poslal hosty do dalšího vedení Filippi. Zlínští však na přelomu první a druhé části otočili v přesilovkách skóre.

Liberecký Pospíšil ještě stačil ve 39. minutě dál gól na 3:3, ovšem ve třetí třetině už zařídilo třemi údery výhru Zlína zkušené duo Balaštík - Leška.

"Zápas jsme měli dobře rozehraný a za stavu 3:3 jsme mohli sahat po bodech. Dalším zbytečným vyloučením jsme se oslabili a početní výhody Zlína nás nakonec popravily," podotkl Černý.

V neděli hrají hokejisté Liberce od 17.00 doma s Třincem.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Teplický Martin Fillo proměňuje penaltu v utkání s Jabloncem.
Moje nešikovnost, kál se Hübschman. A Fillo zachránil Teplicím remízu

Doma bývá remíza ztráta, pro fotbalové Teplice to ale v neděli byla spíš výhra. Skláři s Jabloncem inkasovali deset minut před koncem gól od Mihálika, v závěru...  celý článek

Rozhodčí Miroslav Zelinka a liberecký kapitán Vladimír Coufal ve vypjatém...
Komise rozhodčích: Sudí v Liberci zásadně chybovali v neprospěch Sparty

Sudí v utkání 3. kola fotbalové ligy v Liberce zásadně chybovali v neprospěch Sparty. Oznámila to komise rozhodčích. Spartě neuznali regulérní gól a nenařídili...  celý článek

Liberecký brankář Ján Lašák zasahuje.
Lašák ukončil kariéru. A co dál? Trenér gólmanů u slovenské reprezentace

Slovenský hokejový brankář Ján Lašák uzavřel bohatou kariéru. Mistr světa z roku 2002 a opora Pardubic a Liberce v české extralize na tiskové konferenci...  celý článek