Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Festival Hrady CZ začíná na Bezdězu. S Kryštofem, Klusem či Nightwork

  8:10aktualizováno  8:10
V pátek vypukne na hradu Bezděz devátý ročník putovního hudebního festivalu České hrady.cz. Během dvou dnů se tu představí například Kryštof, Tomáš Klus, Aneta Langerová, Monkey Business, Nightwork, Rytmus, Mandrage, Wohnout anebo Vypsaná fiXa.

Skupina Kryštof vystoupí na Bezdězu v sobotu od 13 hodin. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Páteční program zahájí v 19 hodin koncert Mňágy a Žďorp. "Součástí pátečního večera je již tradičně i karneval v maskách s tombolou o ceny a první festivalový den se mohou návštěvníci těšit také na kapelu Portless, zcela nový projekt zpěváka Kryštofa Michala," láká Michal Šesták, jeden z pořadatelů.

Páteční večer uzavře koncert Davida Kollera, který ve svém repertoáru nezapomíná také na hitovky kapely Lucie.

V sobotu dvě velká pódia budou hostit další hudební hvězdy, jakými jsou Kryštof, Tomáš Klus, Aneta Langerová, Monkey Business, Nightwork, Rytmus, Mandrage, Wohnout či Vypsaná fiXa a mnoho dalších interpretů.

"Festival se v dalším týdnu přesune na moravský hrad Bouzov, kde svou letošní pouť 31. srpna uzavře," informoval Šesták.

Většina účinkujících jsou interpreti, kteří byli nominovaní v kategoriích hudebních cen Anděl a ankety Žebřík nebo jsou jejich čerstvými držiteli a vítězi.

"Snažíme se udržet hudební laťku festivalu nejvýše v rámci tuzemské scény, zveme tak nejen osvědčené kapely, ale i hudebníky, kteří vydávají a prodávají nová alba a jsou aktuálně oceňováni v rámci hudebních cen a anket," shoduje se Šesták s dalším organizátorem, Viktorem Součkem.

Vstupenky

Vstupenky jsou k dostání v předprodeji sítě Ticketstream v cenách 250 korun na páteční program a 400 korun na sobotu. Lístky je možné zakoupit i přes internet, na místě budou k dostání za 300 a 480 korun. Více informací je na webu ceskehrady.cz a na facebookovém profilu facebook.com/ceskehrady.

Během devíti let své existence se festival rozrostl ze čtyř a později pěti českých hradů a jejich okolí také na Moravu, kde se letos uskuteční už počtvrté.

Hrady CZ jsou bezkonkurenčně nejnavštěvovanějším festivalem v České republice; loni je navštívilo téměř šedesát tisíc lidí.

Umístění festivalu do často náročného terénu v okolí hradů je pro organizátory jedním z nejtěžších úkolů osmitýdenní festivalové šňůry.

"Za osm prázdninových víkendů se postaví zhruba dva tisíce metrů čtverečních pódií za použití téměř šestnácti set metrů konstrukcí a dohromady sedm set dvacet světel. Celé léto s technikou na festival jezdí tři kamiony," líčí Šesták.

Kromě hudby organizátoři Hradů CZ umožňují návštěvníkům navštívit jednotlivé historické památky, a to i jejich prohlídkové trasy, protože vstupné na ně je zahrnuto v ceně festivalové vstupenky.

"Lidé mohou také přijet na kole a na místě využít úschovnu kol. Stejně jako v minulých letech bude letos pokračovat spolupráce s Národním památkovým ústavem."Nejčtenější

Na vrcholku Ještědu hořel les, hasiči nasadili vrtulník a letadlo

Požár lesa na Ještědu pomáhají hasit i letadla (13.8. 2018).

Stovka hasičů likvidovala šest hodin požár na vrcholku Ještědu. Vzplanul zde lesní porost. Kvůli svažitému terénu...

Ať prezident počká. Rada nejdřív chválil tým: Můžeme soupeřit s každým

Jablonecký trenér Petr Rada huláká na své svěřence během utkání proti pražské...

Dorazil mezi novináře, pustil se do hodnocení zápasu a vtom mu začal vyzvánět telefon. „Omlouvám se, to je prezident....Nechci dělat mizernou mouku, říká mlynář a chce prorazit do řetězců

Dosud zákazníci mouku z mlýnu Daniela Pernera nemohli koupit v maloobchodech....

Nechci být nejlevnější, ale nejlepší. Krédo, které provází majitele mlýna ve Svijanech Daniela Pernera už řadu let. A...

Liberecké ANO chce zbourat bazén a stavět nový. Babiš mluví o ptákovině

Problémy bazénu způsobují vysloužilé technologie.

Zbourat libereckou plaveckou halu a postavit s pomocí státní dotace novou v městském Sport parku, do něhož patří také...

Simonova vila v Liberci vstala z mrtvých, zachránil ji Vojtěch Pražma

Vila v Liberci vyrostla v letech 1926-1929 v zahradě mezi dnešní Husovou a...

Dvacátá léta byla dobou mnoha stylů. Jedním z nich byl art deco vycházející ze secese, který si pohrával se stylizací...

Další z rubriky

Liberecké ANO chce zbourat bazén a stavět nový. Babiš mluví o ptákovině

Problémy bazénu způsobují vysloužilé technologie.

Zbourat libereckou plaveckou halu a postavit s pomocí státní dotace novou v městském Sport parku, do něhož patří také...

Dubček je náš. Rok 1968 je stále patrný v ulicích kraje

Dělostřelecká ulice

Zabílili je hned dvakrát: poprvé po válce, kdy musely z ulic zmizet německé vývěsní štíty a reklamy. Podruhé po srpnu...

Nechci dělat mizernou mouku, říká mlynář a chce prorazit do řetězců

Dosud zákazníci mouku z mlýnu Daniela Pernera nemohli koupit v maloobchodech....

Nechci být nejlevnější, ale nejlepší. Krédo, které provází majitele mlýna ve Svijanech Daniela Pernera už řadu let. A...

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

Najdete na iDNES.cz