KDO VÝŠ? útočník fotbalistů Slovanu Liberec B Vojtěch Hadaščok (v bílém) předčil v tomto souboji Martina Horáčka z Bohemians. V zápase měli nakonec navrch Pražané. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Devět gólů a vítězná série fotbalistů Liberce B skončila

• 0
Výtečný finiš sezony pokazili fotbalistům B-týmu Liberce pražští Bohemians. Loňský účastník první ligy a už jistý vítěz ČFL ze Střížkova zvítězil v neděli na libereckém Městském stadionu po neobvyklé brankové přestřelce 5:4.

Ve 30. kole (32. hraném) se naopak dařilo Hlavici, která dobyla 2:1 domácí Písek, Poslední a už jistě sestupující Jablonec B utrpěl pětigólový debakl v Pardubicích, českolipský Arsenal nestačil na Králův Dvůr, kde podlehl 1:3.

Fotbalisté Slovanu B vybojovali v předchozích šesti zápasech 16 bodů, když jednou remizovali a pětkrát po sobě oslavili plný bodový zisk, ale tentokrát v domácím prostředí proti zkušenému soupeři narazili.

Liberečtí jsou nyní v tabulce na nesestupové, 15. pozici, ale k jistotě záchrany potřebují v závěrečných dvou kolech získat dva body, nebo musí věřit v neúspěch šestnáctého Žižkova, před kterým mají čtyřbodový náskok a lepší vzájemné zápasy.

"Soupeř byl kvalitnější, lepší a zkušenější. Zápas navíc ovlivnila skutečnost, že se rychle dostal do vedení amy jsme pak ani jednou nedokázali mít gólově navrch," popsal Jiří Štol, asistent libereckého trenéra.

"Tentokrát nás příliš nepodržel gólman Hosman, minimálně dva góly jdou na jeho vrub. Ale i když ani brankář Bohemians neměl svůj, tak my jsme zápas nedokázali dotáhnout aspoň k bodovému zisku."

Liberečtí nastřelili v první půli dvě břevna a po poločase byl stav 2:3. Deset minut po změně stran Bohemians utekli na 2:4, ale pohotový Beneš dvěma trefami během devíti minut vykřesal pro Liberec B remízovou naději. Jenže v 73. minutě zaskočil gólmana Hosmana střelou z dálky Grznár a Bohemians oslavili divoké vítězství 5:4.

Svěřenci trenéra Jaromíra Jindráčka tak překonali 15 let starý střelecký rekord soutěže, který držel od sezony 1995/96 Atlantik Lázně Bohdaneč s 82 góly. Střížkovský celek jich vykazuje už 87 a kromě toho má k dispozici ještě středeční poslední utkání v Pardubicích.

Hlavičtí fotbalisté prospali v Písku první poločas, prohrávali 0:1, ale po změně stran se ohromně zvedli a předvedli jeden z nejlepších jarních výkonů. Dorotík z 25 metrů vyrovnal a v první minutě nastavení předvedl krásnou akci Brazilec Erick, který po dlouhém sprintu a nahrál Dorotíkovi, a ten rozhodl o třech bodech pro Hlavici.

S porážkou 1:5 odjeli ze hřiště Pardubic fotbalisté béčka jabloneckého Baumitu, kteří jsou v tabulce jasně poslední a v příští sezoně budou bojovat pouze v divizi.

"Pardubice byly pro náš mladý tým moc velkým soustem a zaslouženě nás rozsekaly," konstatoval Jiří Hloušek, jablonecký kouč.

Fotbalisté Arsenalu Česká Lípa totálně nezvládli první poločas na hřišti Králova Dvora, když mezi 18. a 39. minutou dostali tři branky. Porážku už pak jen kosmeticky upravil tři minuty před koncem střídající Pícha.