Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

V Liberci se hraje o moc: padne protikittnerovská koalice, nebo ODS?

V Liberci se večer rozhodne o tom, jestli město povede "protikittnerovská" koalice, nebo se na magistrát vrátí ODS. Jednání jsou ostřejší než předvolební kampaň. Dvě nejvýraznější figury povolebního dění, Jan Korytář z vítězné Změny pro Liberec a Jiří Šolc ze sdružení Liberec občanům, jsou jako dva póly magnetu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Muf007

Bavím se

hned po volbách jsem napsal, že vítězství ve volbách neznamená odstavení kmotrů z budovy Elitexu. A nemýlil jsme se.  Je vidět, že udělají cokoli a s kýmkoli, aby se udrželi u korýtka ze kterého jim už tolik let chutná. Vždyť dotace a zakázky jsou stále ve hře. :-/

Článek hodnotím jako solidní, neb dává prostor všem stranám a zároveň pojmenovává kdo je kdo. Ono není špatné zdůraznit, že kandidát ODS na primátora z Inženýrské, tedy fakticky ze Syneru. Společnosti, jejíž až podezřele výhodné nákupy městských pozemků pobuřovaly v minulých letech. A nejen ty. Tím se obětování Kittnera mění jen na divadlo a výměnu provařené tváře za méně okoukanou. Výsledek, ale zůstane stejný. Žádná změna.

0/0
22.10.2010 7:02

Norkey

Člověk je jenom člověk a ve svých volbách je omylný.

Šolc nebo Kocumová jako primátor - klidně. Hampla vůbec neznám, ale pořád lepší než třeba Červinka. Hlavně ne korytáře Korytáře, jinak se Liberec už z problémů nevyhrabe.. Rv

0/0
21.10.2010 17:05

inženýr

béčko ODS Liberec Ovčanům

bych se divil, kdyby Syner nezvládl situaci s neudržitelným Kittnerema nenominoval novou VeVerku pod vedením syna velmi kontroversního disidenta, jenž byl v LBC primátorem jen do voleb v r.90, neboť jeho lustrační osvědčení bylo ehm nekonkurenceschopné..EU

0/0
21.10.2010 15:39

baghira21

Nejen Hampl...

...je členem nového zastupitelstva a zároveň pevně spojen se synerem...těch lidí z ODS je tam většina, co má vazby na syner, to není žádná novinka. Bohužel se opět ukázalo, že kdo má co politikům nabídnout (a to doslova), ten se veze a já nepochybuju, že se k moci opět dostane ODS, protože si prostě partnery koupí.

0/0
21.10.2010 15:25

tenkdovi

No jestli by byl Hampl primátorem,

tak je lepší se odstěhovat. I když Korytář taky není žádná výhra.

0/0
21.10.2010 14:49

Ludvík Hátovský

Koryto nomen omen

Pan Šebelka opět ukázal, jak je velkým příznicem velkého manipulátora Korytáře. V Libereckém kraji jsou dosud známy Korytářovy praktiky mocenského ovládání Strany zelených, vyškrtávání kandidátů z kandidátek, manipulace, lži, podrazy.  Jeho spolustaníci říkají, že jen ten, kdo má silný žaludek, s ním může sedět u jednacího stolu. Koryto nomen omen.

0/0
21.10.2010 14:33

RIP01

Re: Koryto nomen omen

Článek pana "novináře" je opravdu velmi tendenční. Ono totiž lidé rychle zapomínají :-( Zapomněli jste již, s kým se chce pan Korytář domluvit? Především s ČSSD, která tu vládla 8 (slovy osm) let ruku v ruce s ODS.

Ono také něco naznačuje, jak dopadnul LBC Kraj, kde vládnou KSČ. A také to, že LPZ už s KSČ jednalo. Je tedy horší jednat s ODS, nebo s KSČ? A pak jim za to dát nějaké to teplé místečko ředitele (např ZZSLK)?

Pan Korytář od začátku tvrdil, že má přijít změna. Změna je ale možná také k horšímu!! A to si spousta lidí neuvědomila.

Ten člověk do médií tvrdí, že nemusí být primátorem, ale jeho první slova na vyjednáváních byla "vyhráli jsme volby, takže já budu primátor a chci dva naše náměstky".

Zasloužíme si ale jen to co jsme si zvolili. Chraň nás pánbůh (teda příroda) :-)

0/0
21.10.2010 15:20

Klokan s tyčí

nejvíc hlasů

Nejvíc hlasů za ODS nedostal pan Hampl, ale doktor Šámal, ten ale byl na kandidátce moc vzadu, tak se do zastupitelstva nedostal.

0/0
21.10.2010 14:28Najdete na iDNES.cz