Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Liberecký kraj chystá velké slučování škol, ubývá totiž dětí

Vyčistit školy od přebytečných oborů, snížit počty míst ve středních školách a zvýšit jejich kvalitu. Liberecký kraj se chce v následujících letech pustit do reformy středních škol a počítá s tím, že se proti jeho plánům ředitelé i rodiče budou bouřit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

VARHANY

Nový Bor sebere žáky jiným školám,žáků je málo,bude ještěmíň

Předškol. a mimoškol. pedagogika -  z Liberce,Litoměřic.Informační a komunikační technologie -  z

Varnsdorfu.Design nábytkové a interiérové tvorby - z

Liberce.Skláři -  z Kamenického Šenova.Gympl -  z České

Lípa, Mimoňe,Varnsdorfu.Takto si představuje optimalizaci školství pan

Cikl.

0/0
14.11.2010 9:03

ivošek z gmailu

Optimalizace? Ne - likvidace úspěšných

Proč tomu říkají optimalizace, když je to cílená likvidace úspěšných škol o které je zájem? Typickým příkladem je SPŠ Strojní v Jablonci - sloučili školu s tradicí v centru města, která nikdy neměla větší problémy s naplněním kapacity s "učňákem" na periferii v budově bývalé fabriky koncentráku, který bojoval o každého žáka a jakmile tam strojaře přestěhovali, okamžitě rodiče budoucích prváků mířících na strojárnu (hovoříme o dvou třídách, tzn. cca 50 dětí) přihlášky stáhli a raději dali své děti jinam, hlavně do liberckých středních škol. V článku je tato skutečnost zmíněna suchou větou "v Jablonci na SPŠT jich ubylo 42" aniž by zmínili, že hlavní příčinou je právě ta nešťastná "optimalizace". Ostatně to je asi cílem celé té slavné "optimalizace" - zlikvidovat v Jablonci střední školství a nahnat všechny studenty do Liberce. Totéž evidentně chtějí udělat i se sklářskými školami - také chtějí uměle zlikvidovat tu úspěšnější. Co nám páni politici z  libereckého kraje zlikvidují příště?

0/0
11.11.2010 16:09

Šihi

Správné...

jen to udělat SPRÁVNĚ! Zrušit maturity na oborech, které na to nemají (učňák s maturitou - kdo to kdy slyšel?) - i když o to se snadno postará státní maturita. Podporovat obory na které navazuje TUL. Rozčlenit obory, abychom neměli v liberci jen samé ekonomy a gympláky - co s nima, když nám budou chybět zedníci, strojaři, oděváři,...

0/0
9.11.2010 19:55Najdete na iDNES.cz