Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Liberecký kraj chce sloučit pět středních škol, žáků je málo

Sloučení pěti středních škol plánuje v následujících letech Liberecký kraj. Mezi hlavními důvody tohoto kroku je nadbytečná kapacita, nedostatek peněz a havarijní stav některých školních budov. Změny se začnou projevovat od září 2012, kdy se přestane nabírat do prvních ročníků některých škol.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

senov sklar

Optimalizace v podání ČSSD - Nový Bor

1.ročník má jen 20

žáků.Otevřem obory které tu nikdy nebyly.Zavřeme gymnázium v Jablonci, zakážem žákům z

Liberce dojíždět. Borákům taky zakažte dojíždět do okolních gymnázií. Nový Bor : SŠ - 170 žáků (z toho denní 135), kapacita - 650

žáků,naplněnost -21%, VOŠ - 33 žáků,kapacita - 66 žáků, naplněnost - 55

%.

0/0
27.11.2010 9:14

nechci vyrusovat

Re: Optimalizace v podání ČSSD - Nový Bor

Čemu se divíte? Při inteligenci zastupitelů, které jsme si společně zvolili se dočkáme horších věcí ........

;-D;-D;-D

0/0
27.11.2010 19:25

Muf007

Frýdlant

Dost mě překvapují výkřiky frýdlantského starosty Ramzera ve věci gymplu. Na jedné straně neměl problém podpřit sloučení hejnické lesárny, frýdlantského učňáku a tamní hnojárny do jednoho celku. Však mu ostatně nějakou dobu kraloval. A najednou problém má? Myslím, že by se spíš měl zaměřit na to jak gymplu zajistit možnost fungovat a rozvíjet se,  klidně pod hlavičkou jedné velké školy ("Gymnázium a Hosp.škola Frýdl.") než tady vykřikovat "my gymlp nedáme.." Pokud by se vyučovalo ve stávajícím, řekl bych moderním areálu HŠ, mohli kantoři dnešního gymplu učit i další maturanty, tzn. zvednou prestiž a úroveň i na dalších (hnojařských) oborech. Naopak gymnazistům by škola mohla snadno nabídnout volitelné předměty nechci říkat z praxe, ale z toho co nabízí další obory dnešní HŠ. Což by mohlby být svým způsobem unikátní a opět zvýšit atraktivivu. Zvláště pokud starosta vykřikuje "o chudém výběžku, který nebude moci  podporovat talentované děti."

0/0
26.11.2010 9:05

lendyyy

Re: Frýdlant

Volitelné předměty? Na gymnáziu? Netuším, co jste studoval vy, ale gymnázium je všeobecně zaměřená škola a jejím úkolem je připravit studenty na vysokou školu, proto tam jsou vysoké hodinové dotace na jazyky, matematiku, přírodovědné obory a atd, pro volitelné předměty tam místo není a nikdy nebude. Gymnázium Frýdlant poskytuje zájmové aktivity, jako jsou sportovní hry, kapelka, nebo divadlo, vždy se však jedná o odpoledne a volný čas žáků. To o podpoře talentovaných dětí je pravda, osmiletá gymnázia mají smysl, přímo na gymnáziu Frýdlant se druhý jazyk učí již v sekundě (tj. v sedmé třídě ZŠ) a ve stejném roce i chemie, celkově je výuka složitější, látka je probraná důkladněji a znalosti studenta osmiletého gymnázia po čtvrtém ročníku a žáka základní školy po deváté třídě se hodně liší. Nehledě na to, gymnázium se ve Frýdlantě velmi rozvíjí, učebny jsou moderně vybaveny, k dispozici je mnoho učebních pomůcek, interaktivní tabule, tři počítačové učebny s novými moderními počítači, ...

0/0
26.11.2010 13:49

Muf007

Re: Frýdlant

Nemyslím, že je podstatné co jsem studoval, protože od té doby, myslím tím střední vzdělání, utekla ve Smědé spousta vody. Od té doby se proměnila i gymnázia. Mě šlo spíš o to, že by se měl starosta soustředit hlavně na zachování gymnázia bez ohledu na způsob jeho fungování. Studentům by ve finále mohlo být jedno, kde se učí, pokud jim zůstane zachovaná úroveň vzdělání. Ovšem je také jasné, že školy ve snaze naplnit kapacitu přijímají téměř 100% přihlášených. Nevím jak je to aktuálně ve Frýdl. Pokud je nízká není asi o čem mluvit a půjde o to, co lze ještě při úbytku dětí ufinancovat. Když to nebude 8 zda to bude 6 nebo alespoň roky gymplu.

   Ještě si maně vzpomínám na léta 70.-80. (jezdíval jsem vlakem s takovým holohlavým kantorem), který přiznával, že se k nim do  Fr. hlásili především ti co neměli prospěch a potenciál na gymply v Libe. Čest výjimkám, které třeba lákalo zaměření, tuším zemědělské, které gymply v Libe neměly. Ale tak to prostě bylo. 

0/0
26.11.2010 14:32

Kristoff

Re: Frýdlant

Hlavně, že starosta Ramzer má informaci o gymplu už od června.

Frýdlant nemá vyřešeno základní školství (konkuruje gymnáziu tzv Výběrovou třídou).

0/0
1.12.2010 10:20

troubík

nelogické vzorce

že se musí šetřit chápu. Proč se ale zachovává novoborské učiliště, které už několik let není schopné sehnat žáky a ruší se škola v Kamenickém Šenově, která naopak má žáky to logikou nikdo nevysvětlí. Kecy o stavu budov apod. jsou mimo, protože do Boru se cpaly peníze horem spodem a Šenov měl smůlu. Zkrátka nebyly konexe, Šenov jen umí naučit dobré věci. A teď na to mají doplatit. Navíc není pravda, že se v Boru učí to samé. Ano jde o sklo, ale co učí v Šenově, nikdo v Boru neumí.

Lidi co si Borem prošli jezdili do Šenova, aby viděli, jak se to má dělat. To je skutečnost, kterou nemůže nikdo popřít.

0/0
25.11.2010 21:02

old fashioned Vince IV..

odezdi ke zdi, ale neustále dolů...

to je směr, co?:-/

0/0
25.11.2010 17:28Najdete na iDNES.cz