Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Lyžaři z Liberecka vyrážejí na nejdelší sjezdovku Jizerských hor do Polska

Nejdelší sjezdovku v celých Jizerských horách najdou lyžaři několik kilometrů za česko-polskými hranicemi. Měří dva a půl kilometrů, je osvětlená po celé své délce a vede z vrcholu hory Stóg Izerski až k parkovišti pro 600 aut. Nachází se v turistickém středisku Swieradów-Zdrój.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Equus

Myslím, že se na Smrku nedočkají

Teď jsem dočetl plán CHKO JH na roky 2011-2020. A tam se výslovně píše o důsledném bránění dalšímu rozvoji sjezdového lyžování. A týká se to nejen nových sjezdovek, ale i vylepšování starých, zlepšování zázemí atd. Chápu, že nějaká regulace být musí, ale domluva snad taky. Kdyby existovala Správa CHKO před staletími, nebyl by Kristiánov, nebyla by Smědava, nebyl by Blatný rybník, nebyla by Štolpišská silnice, nebylo by nic. Jen pan Hušek uprostřed pustého lesa.

0/0
4.1.2011 19:57

Kristoff

Re: Myslím, že se na Smrku nedočkají

Naprostá pravda!

0/0
5.1.2011 9:10

JHst

Re: Myslím, že se na Smrku nedočkají

Tvrzení pána pod nickem Equus je čistokrevná lež nebo alespoň, řečeno politicky korektněji, dezinformace. V návrhu plánu péče o CHKO Jizerské hory, který je aktuálně veřejně projednáván a vyvěšen na stránkách Ministerstva ŽP

(http://www.mzp.cz/C1257458002F0DC7/cz/npp_jizerske_hory/$FILE/OZCHP-navrh_PP_Jizerske_hory-20101712.pdf)

žádné "výslovné zmínky o důsledném bránění dalšímu rozvoji sjezdového lyžování" nejsou. Je tam naopak vysloven požadavek "vázat rozšiřování kapacit a budování nových skiareálů na koncepční podklady řešící koordinovaný rozvoj sjezdového lyžování v širším regionu Jizerských hor", což je zcela legitimní nejen z pohledu vlivu na přírodní prostředí, ale také z hlediska ekonomického a sociálního rozvoje území. Dále se zde navrhuje "akceptovat logické úpravy stávajících skiareálů směřující k cílovému vyrovnání kapacit sportovišť a přepravních zařízení...".  (pokračování)

0/0
5.1.2011 10:05Najdete na iDNES.cz