Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Popeláři se kvůli sněhu nedostanou k odpadkům, Liberec je zablokovaný auty

Na libereckých sídlištích kvůli sněhovým závějím kolabuje doprava. Lidé nemají kde zaparkovat, a tak auta nechávají i tam, kde překážejí ostatním. Důsledkem jsou nevyvážené popelnice přetékající odpadky, problémy mají i záchranáři a hasiči.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Vheliska

no

u nás třeba měli popeláři uklizeno od sněhu a i dobrý přístup a i přesto odpad odvezli až po 14 dnech, kdy už popelnice přetékaly a odpad se házel už na velikou hromadu vedle popelnic, takže si ti chlapi chudáci mákli dvakrát, a je fakt že loni už nevyvezli odpad celkem 3x tudíž v podstatě tím ušetřili spoustu peněz a my se tu i v létě brodili odpadkama. Vedení zbohatlo tím že odpad neodvezli a my to zaplatili a dělníci kteří by toto učinili každý týden si pak mákli a museli udělat práci v podstatě stále za jeden plat - ale to už je jiná písnička že?:-(

0/0
3.1.2011 21:13

kladivar2

Lenost lidi je neomezena.

a co kdyby majitele svych milacku vzali lopatu a odhazeli si svy misto sami? radsi zaparkuji jak se da a pak mezi nima pluh neprojede jelikoz uz se tam nevejde. Ale nadavat budou na druhy.

0/0
3.1.2011 15:59

Mr_R

Re: Lenost lidi je neomezena.

přesně to mě napadlo, když jsem četl vyjádření obyvatelky sídliště Broumovská Jany Vaňátkové :) Osobně už jsem letos vyházel místo pro asi tři nebo čtyři auta. Řídím samozřejmě jenom jedno, ale vždycky se mi tam někdo postaví, i když je evidentně vidět, že si tam někdo máknul, aby se tam dalo parkovat. Hned vedle je taky volné místo, ale uvízl by v závěji a musel házet, takže to kliďánko hvízdne na moje vyházené.... Mám rád dnešní slušnost mezi lidmi :) 

0/0
3.1.2011 16:50

Muf007

Re: Lenost lidi je neomezena.

Jen doufám, že nejste ten co si na vyházené místo položí krabici, kbelík nebo trojnožku z klacků, jak je teď módní. Letos jsem jich totiž už vyházel do popelnice bezpočet. ;-D Chápu pochopitelně, že se nikomu nechce házet. Ale myslet si, že je to místo potom moje, to mi přijde úsměvné. Nicméně, pokud by TSML dělaly co mají a průběžně prohrnovaly, nebudeme o místa bojovat. Jak jsem psal níž, letos na to mastí přímo ukázkově. Tolik nevyhrnutých parkovišť, ale i na jeden pruh projetých silnic to tu dlouho nebylo. Rv PS: také mám už vyházeno za tři auta

0/0
3.1.2011 17:36

Mr_R

Re: Lenost lidi je neomezena.

krabici, kbelík ani trojnožku na vyházené místo opravdu nestavím. Nejsem padlej na hlavu. K tomu vím co je to veřejná komunikace či parkoviště. Nebydlím na sídlišti, ale kousek od centra města. Úsměvné mi přijde spíše to, s jakou lehkostí si do takového místa zaparkuje přes noc (přes den to ještě chápu, vzhledem k lokalitě by to byl boj s větrnými mlýny) někdo jiný a mě nechá vyházet další místo hned vedle. Jinak TSML bych z tohoto až tolik neobviňoval, ty stačí vzhledem k možnostem udržovat průjezdné především silnice a alespoň páteřní chodníky. Starat se ještě o parkovací místa, na kterých pořád někdo stojí, je i z technického důvodu jednoduše neproveditelné.

0/0
4.1.2011 9:19

Muf007

Re: Lenost lidi je neomezena.

S těmi věcmi na vozovce, jste si u mě šplhnul. Jinak rozumím tomu co píšete a ani mě to nebaví házet R^ Možná jsme zase na začátku. Proč není město vyhrnuté? Parkovišť jistě nemohou uklidit jen TSML. Ale nejspíš právě ony najímají externisty na místa, která uklidit nezvládají. Ráno jsem náhodou mluvil jsem s jedním traktoristou, který jezdí s pluhem a tvrdil mi, že letos se po něm chce jen základní protažení a nic víc. Prostě na parkoviště nebo rozšiřování vozovek není povoláván. A to přesto, že dříve byl. Je zřejmé, že někdo skoro na úkor bezpečnosti, jak jinak nazvat nyní jednopruhové silnice s max. nějakou výhybnou, šetří na zimní údržbě. Zda je to město nebo firma pověřená zajištěním úklidu si netroufám odhadnout. Stejně jako to, zda pluhař říkal pravdu.

0/0
4.1.2011 9:54

Muf007

Liknavost TSML?

nevím čím to je, ale v minulých letech následovalo den, dva po sněžení rozšiřování cest a vymetání parkovacích ploch po městě a spec. na sídlištích. Letos (10/11) je zázrak, když je na sídláku protaženo a nejedu v kolejích, břichem auta ve sněhu jako na polní cestě. A tak se ptám šetříme za úklid nebo se na to TSML vybodly???? Když k tomu připočtu plno nesvítících ulic říkám si co se to děje se službami občanů. Přitom předpokládám, že tyto služby byly a jsou nasmlouvány dávno před výměnou radničního vedení. Nebo se mýlím? Ať tak či tak, je to bída, kterou nepamatuji hodně dlouho !!!!!!

0/0
3.1.2011 14:32

Zelenej Raul

...jezdí odklízet sníh především v noci a brzy ráno

Přitom by stačilo jezdit dopoledne, kdy je většina lidí v práci a parkoviště jsou prázdnější. :-/

0/0
3.1.2011 11:19Najdete na iDNES.cz