Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

OBRAZEM: Studenti symbolicky pohřbili vzdělanost v Libereckém kraji

Dvě stovky studentů gymnázií z Frýdlantu a z Mimoně vyrazili do centra Liberce, aby za zvuků trubek, bubnu a píšťalek dali hlasitě najevo svůj odpor k chystanému rušení osmiletých gymnázií.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mistr Podještědský

studuje kdo chce?

Známky ani tak velkou roli nehrály, dělnický původ a stranická příslušnost bylo nejlepším doporučením žáka z osmičky na jedenáctiletku. Navíc se dojíždělo i třicet kilomatrů kodrcavými autobusy. V současnosti jsme stát, který rozdává víc než komunisti. Ve škole se nevařilo a a jedii jsme chleba z domova a pili vodu. To, co dává stát mládým je skutečný luxus a nemusí mít strach, že by je ze školy kvůli politickému přesvědčení strýčka, či kvůli útěku sestřenice do zahraničí ze školy vyhodili. Stejně tak nikdo nečeká, že by zrána vtrhli do pokoje studentů policajti a odvedli dva tři  do vězení nebo jen třeba zadrželi a po celý den nedalli napít ani najíst. Mládež má luxusní podmínky, navíc pochybuju, že někdo z nich si chodí přivydělávat... Rozvážely se brambory, uhlí, chodilo se trhat lístky do kina a všelicos jiného. Politici, aby se zalíbili rozdávají plnými hrstmi. Potom snadno stát zadlužíme. Ať si dědové vzpomenou, co to byl socialismus...

0/0
1.2.2011 14:25

old fashioned Vince VII..

do montoven čínských praček vzdělanosti netřeba...

:-/

0/0
1.2.2011 9:51

habr

Pohřbívat mrtvolu po desetiletích

vyžaduje kus odvahy. Vzdělanost u nás umřela před mnoha lety. Jestli za bolševika nevím, ale minimálně když do školství vlezly politické ambice, škrty rozpočtu a příjem škol podle studiiních výsledků a počtu přihllášených studentů, učňů atd.

0/0
1.2.2011 8:20

nickless

Škol je moc

a lidí je málo, takže klesá kvalita, protože není možné někoho vyhodit. Redukovat se to musí. A úspěšnost 90 procent při přijetí na VŠ je strašně nízká v době, kdy nejsou přijímací zkoušky a VŠ je v každém okrasním městě.

0/0
31.1.2011 20:22

xixina

Re: Škol je moc

nejsou přijímací zkoušky? 8-o

0/0
31.1.2011 23:19

Lukers

Re: Škol je moc

Temer nejsou, precist prispevek nize....

0/0
31.1.2011 23:50

xixina

Re: Škol je moc

Nemám pocit, že by mě na vysokou někdo vzal jenom proto, že tam chci. A na lékařskou taky berou kdejakého čtyřkaře, že?

0/0
1.2.2011 10:56

Muf007

Re: Škol je moc

Souhlasím s Vámi. Sousedka učí na střední škole matiku. Jak přiznává na dříve výběrové škole, kam se ještě před deseti, dvaceti lety hlásilo min. 2x více zájemců dnes "studují" v poloprázdných třídách v drtivé většině trojkaři a čtyřkaři. Tedy přesně ti, kterým bývaly vyhrazeny spíše učební obory. Nic proti učňákům, naopak. Ale chci napsat, že pokud maturitní obory přijímají průměr a často i podprůměr jenom, aby naplnili kapacitu, musí to být někde vidět !! A pokud jde Frýdlant. Už jsem kdysi k podobnému článku psal, že mi idea sloučení do jedné velké školy nevadí. Podobně jako jsou na západ od nás běžné mnohaoborové školy, může být taková i ve Frýdlantě. Půjde o to, jen správně nastavit podmínky a požadavky. Mimochodem kolik asi tak čítá oblast frýdlantska potencionálních žáků, že by tam nutně muselo být zcela samostatné gymnázium?

0/0
1.2.2011 7:38

Lukers

Docela uhozene

Ale, proc drzet gympl, ktery neni plne naplnen, a muze byt sloucen s jinym gymnaziem? Nu coz, tak budete do skoly dojizdet, ostatne kazdy z vas taky nikde nesezene takovou praci, aby ji mel kousek od domova. Zvyknete si. A ohranovat se 90% priojeti na VS v dnsni dobe?To muze jen vtipalek. Veskere technicke skoly (strojarny, elektra, favky,mechatroniky a dalsi ) berou 99% prihlasenych. Pseudo obory na humanistice cca 90%. Peadak,tam se bohuzel vetsina lidi chodi jenom zasit a ziskat titul. Vubec jim nejde o vzdelavani druhych.Tam se bere 100%.takze nam tu zbyvaji ekonomky, tam je kolem 50, ale kolik tech skotu je, ze?.Pak pravnicina,ale kdo se nedostane na prava, jde stejne jinam a je prijat.Takze 90% lidi prijatych na VS je velmi chaby argument.

-

A kdyz kritizujete, mate taky nejaky koncept?Jak by to bylo lepsi? A dalsi pseudo argument, ze se nekdo dostal na matematickou olympiadu,tak pokud je ten clovek schopny, dostane se i pod rouskou jine skoly. A dela to pro sebe., ne pro skolu.

0/0
31.1.2011 19:05

nickless

Re: Docela uhozene

Souhlas. Úspěšnost při přijetí na VŠ pod 100 procent je nějaká pochybná. Přijímací zkoušky neexistují a VŠ berou každého, kdo zvládá podpis. Na VŠ nastupuje 60 procent populace. Při gaussově rozdělení IQ v populaci tak na VŠ nastupují i lidé s IQ 90, lehčího debila.

0/0
31.1.2011 20:24

Muf007

Re: Docela uhozene

Jen věta Frýdlant - Liberec a Liberec - Frýdlant. V 70., 80. i 90. letech jezdily desítky či spíše stovky studentů z jednoho města do druhého a naopak do školy. Pamatuji si narvané ranní a odpolední vlaky, kam se dělník sotva vešel. To bývalo stěhování národů. Tvrdit, že to nejde, že klesne vzdělanost, pokud by měly frýdlantští jezdit do Libe je lež. A pan starosta Ramzer, jako býv. liberečák jezdící každé ráno vlakem z Libe na Frýdlantskou střední zemědělskou, by si mohl pamatovat, že dojíždění nebyl problém.:-P

0/0
1.2.2011 7:45Najdete na iDNES.cz