Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Forum v Liberci slaví druhé narozeniny, už ho navštívilo 15 milionů lidí

Celkem patnáct milionů lidí už prošlo obchodním domem Forum v Liberci. Kontroverzní stavba slaví o víkendu druhé narozeniny. Pro jedny je to nenáviděné betonové monstrum, pro druhé ráj skvělých nákupů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

polly1

krátká paměť

Žiji v Liberci už hodně dlouho a dobře si pamatuji, co bylo na místě nového Fora. Stála tam víceposchoďová budova skladu textilu. Opadávající omítka a před budovou  několik přerostlých a umírajících topolů. Nyní tam stojí část Fora. Směrem k náměstí byl zachován a opraven i jeden stávající dům. Celé tato část Fora působí jako ulice s různými domy a večer jsou průčelí osvětlana. Rozhodně  to má vyšší úroveň než obchodní domy typu krabice jako v některých jiných městech.

0/0
1.3.2011 9:28

papazian

Návštěvnost není ukazatel zvyknutí si!

Nezvyknutí si se automaticky neprojevuje nenavštěvováním tohoto místa. Myslím,  že se čísla vysvětlují tentdenčně, no není divu, když si své dítko chválí sám pan majitel a jeho družina. Raději bych ocenil názor fundované nezávislé veřejnosti, názor pana majitele by měl být okrajovou záležitostí pro svůj střet zájmů! Z mého osobního pohledu, který se v  Liberci narodil a který pamatuje co zde bylo dříve a co nyní, který se pochopilteně šel také podívat do toho dřívějšího i do toho dnešního, mohu konstatovat, že stávající budova je bez duše a předimenzovaná k danému prostoru, působí studených, chladným dojmem, proto se mi sem  vstupuje s velmi špatnými pocity, které převáží z možného navštívení místního WC, které bylo při mé poslední návštěvě ještě zadarmo. Snad to byl i jediný důvod, proč jsem tam byl a tím jsem přispěl k těm skvělým číslům o návštěvnosti. Když to shrnu, tak se mi tento komplex vůbec nelíbí, nehodí se sem po všech stránkách a a dal bych mu známku pět.

0/0
28.2.2011 9:44

budik

ad betonovy gigant

a co byl asi puvodni od jested? forum je  pohodlnejsi, vzdusnejsi, prijemnejsi nez stary jested, u kteryho nebylo ani poradny parkoviste. jasny, hubacek navrhl jested (ted mam na mysli ten nahore), coz neznamena, ze vsechno co navrhne, tak je cool a buhvico.....

0/0
27.2.2011 15:54

papazian

Re: ad betonovy gigant

Tato stavba má možná parkoviště, ale to je tak všechno, čím může okouzlit. Kdo má auto, tak jede na nákupy raději do Žitavy, pryč od nás, zvláště, když budeme mít 99% potravin v sazbě 20% a v SRN je sazba 7% a v Polsku 8% a to ještě základní potraviny tam mají sazbu 5%. Liberec už není nákupní ráj, byl kdysi. Tehdejší projekt neměl všechny dokonalosti z dnešního pohledu, mohl se revitalizovat jako jiné projekty v republice, přijeďte se třeba podívat do DBK na Budějovickou v Praze, jak se úspěšně revitalizovalo včetně dobudovaných parkovacích ploch, každá stavba znamená nějaký ten beton, cihlu, ale to co vznikno místo Ještědu je tuctová stavba hodící se snad někam na periferii nikoli do centra města. Tam mají vznikat hodnotné projekty a méně často znamená více, k tomu třikrát měř a jednou řež a spěch a ukvapenost není dobrý rádce. Je mi smutno, jak se Liberec mění v ošklivé město.

0/0
28.2.2011 9:49

Účastník diskuze

O tom, že je to ráj pro nakupování svědčí ty ohromné davy v

obchodech se značkovým textilem a konfekcí.

0/0
27.2.2011 13:53

Šihi

PR článek

Jen by tam toto označení mohla iDnes umísťovat

0/0
26.2.2011 23:18

mana-žer

FOFRUM

v centru, pod jednou velkou střechou obvzvlášt´ v mrazivým Liberci - je jasný že lidi příjdou, to se nemusí zkoumat.

ovšem ta primitivní obluda ze soukeňáku zvenčí - to pořád nemůžu pochopit a stále doufám, že to není konečný a že to ještě někdo dodělá

0/0
26.2.2011 16:03

Franta-z-Masny

Forum

Na něco tak obludného a odpudiveho se zvyknout neda..

0/0
26.2.2011 15:43

Účastník diskuze

Re: Forum

!!R^

0/0
27.2.2011 13:54Najdete na iDNES.cz