Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Liberec hledá místo pro další továrny, průmyslové zóny už jsou plné

Liberec se připravuje na stavbu nových průmyslových zón. Současné zóny Jih a Sever jsou už totiž plně obsazené. Podle nového územního plánu by další tovární haly mohly stát třeba v Machníně, u nákupního centra Makro nebo mezi letištěm a slévárnou v Ostašově.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pescha

Nestavět

Souhlasím s diskusí pode mnou (aktuálně 1 příspěvěk a jedna reakce s reakcí na ni). Napojení na železnici je super, přesně jako dřív, to se stavěly fabriky u kolejí. Ulevilo by to kamionům, popraskaným silnicím a pročistilo vzduch. Přitom opravdu areály při kolejíchj jsou.

Rozhodně jsem proti zastavění úrodných půd, stejně si myslím, že průmyslová výroba se začíná přesouvat více na západ, na druhou stranu české potraviny (značka Klasa apod.) jsou na vzestupu a je "moderní" jíst domácí potraviny a jsem za to rád. Myslím, že u nich nehrozí podobný scénář jako s BIO potravinami, kdy byly chvíli na vzestupu, ale dnes je to zas každému jedno. České zemědělství by mohlo být více konkurenceschopné, než "levná praconí síla", která pro investory zde už moc levná neni.

Jan Pešek

0/0
2.3.2011 22:31

Indigho

Re: Nestavět

Péšo, Liberec je průmyslové město ;) Budujme průmysl.

0/0
3.3.2011 20:34

aji

Na jednu stranu je dobré, pokud zóna přinese lidem práci,

na druhou stranu nejsou moc estetické, většinou zaberou nějé místo, kde byla volná příroda, tudíž dodávalo do města čistý vzduch. Přijde mi, že těchto míst je v Liberci už velmi málo. Pro mě s dýchacími potížemi se vzduch v Liberci stává po mnoho dní v roce těžko dýchatelný - ale dokud jsem byla zdravá, tak mi to nevadilo.

0/0
2.3.2011 10:10

Norkey

Re: Na jednu stranu je dobré, pokud zóna přinese lidem práci,

V Liberci je spousta brownfields, starých nevyužívaných průmyslových areálů.. takže proč stavět překladiště někde na poli, když tady je několik stávajících areálů kam už koleje vedou.. jinak ale nejsem proti novým továrnám, hlavně pokud obsadí nějakou zanedbanou plochu v širším centru a na krajích města, a pokud tam bude vést adekvátní komunikace.. zábor zemědělské půdy by asi nebyl zrovna to nejlepší no..

0/0
2.3.2011 12:44

Muf007

Re: Na jednu stranu je dobré, pokud zóna přinese lidem práci,

Moje slova. Podívejme se prázdné areály nebo pozemky po nich. Napadá mě Tesla-Lites, Textilana Radčice, Bytex-Intex a mnohé další, které by mohly mít potenciál buď rovnou pro výrobu nebo min. pro přestavbu. Ale jsem rozhodně proti dalším krabicím na zelené louce, v našem případě spíše zatravněném poli.

0/0
2.3.2011 15:53Najdete na iDNES.cz