Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Rokytnice usiluje o letní provoz lanovky na Lysou horu

Rokytnice nad Jizerou usiluje o povolení letního provozu lanovky na Lysou horu. Pro město žijící převážně z turistického ruchu by to mělo velký přínos. Snahu radnice a Spartaku Rokytnice podporuje i petice, která běží do konce měsíce. Stanovisko ochránců přírody je ale zamítavé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kaprina

Rokytnice vs. Špindlerův Mlýn

Stejně tady jde o jedno. Správa KRNAPu sídlí ve Vrchlabí (okres Trutnov, Královéhradecký kraj) a takový Špindlerův Mlýn nebo Pec pod Sněžkou spadá pod tentýž kraj i okres. Na rozdíl do Rokytnice či Harrachova (okr.Semily, Liberecký kraj). Přece vedení KRNAPu, za silné podpory Šindlerova Mlýna, nemůže dovolit, aby se lidé ubytovávali a utráceli peníze, následně se dostávali na hory z jiného kraje nebo okresu. Navíc rivalita mezi Rokytnicí a Špindlem tu bývala odjakživa, protože spolu sousedí katastry. Rokytnice je pro Špindl trnem v oku. 

0/0
10.3.2011 12:08

pavel.n

Ekoterorismus v praxi !!!

Uvědomte si o co tu jde - lanovku nepovolí , protože by náhodou lidi jeli nahoru ! Za naše peníze zbourají Labskou boudu  , sem tam zruší nějakou cestu a výsledek je jasný  - vyhánějí lidi z hor !!!

Výsledek bude , že od Zlatého návrší bude všechno zrušeno a my se za chvíli nedostaneme ani k pramenu Labe !!!

Kolik je v Krkonoších přístupných vrcholů - Sněžka , Žalý  a to je asi tak všechno.......ještě před pár lety se chodilo přes Vysoké kolo - zrušeno , zbourali boudu na Sněžce , podepsáni jsou pod Obří boudou , Labská je jen další v pořadí , nyní se za naše peníze chystají na Luční .....

0/0
8.3.2011 17:19

úúúúúúúúúúúúúúú

Re: Ekoterorismus v praxi !!!

Soudruzi z KRNAPu pouze dojíždějí tam kam chtějí a brání všem návštěvníkům krkonoš v normální turistice. Můj děda mi vyprávěl kam se dříve normálně chodilo, sekala se tam tráva , pásl dobytek. Dneska tam může vstoupit pouze člověk , který si koupí povolenku ke vstupu a s tím tam může jet i autem. Jenom malý příklad dříve se běžně chodilo ze Šmídovy vyhlídky přes Zlaté návrší k Vrbatově boudě boudě. Dneska to nejde . Cesta je zakázaná i v zimě kdy nemůžete zničit "nevhodně vysázenou kleč", což jsme také již dávno zjistili, ale soudruzi z KRNAPu v rámci prevence se tam se se svými návštěvami vesele producírují. Je tok k smíchu a normální citlivý návštěvník hor se tomu jenom směje a jde si kam chce. Navzdory soudružským zákazům. To nemluvím o "Skialpinistických a cyklistických" trasách po Krkonoších to je další výsměch,ale zákon je na jejich straně. To,že je špatný a nahrává opět pouze jedné skupině nikdo nechce řešit. Vím, že je ochrana přírody nutná, ale musí být i rozumná a to tu není.

0/0
9.3.2011 20:43

pavel.n

Re: Ekoterorismus v praxi !!!

Vystihl jste to přesně - je to banda teroristů - je jedno jaké mají zbraně ale jsou proti lidem - záměrně a neomezeně škodí a nejvíce lidem , kteří si je ještě platí ze svých daní  - KRNAP je nezisková organizace!!!

Mnoho lidí by přineslo své příběhy , ale KRNAP bude mít vždy pravdu - prostě zlo bylo puštěno moc ze řetězu!!!

0/0
10.3.2011 20:02

roedor

Rokytnice je v létě vážně tragická, chcípl tam pes.

Restaurace katastrofální, ale hlavně, že mají ceny jak v centru Prahy. Nechutné Tesco na náměstí to jen korunuje. To, že lanovka je mimo provoz mě překvapilo, odpor ekologistů nechápu. 

0/0
8.3.2011 9:26

-nJ-

Re: Rokytnice je v létě vážně tragická, chcípl tam pes.

To nevím, kam jste u nás zavítal, ale spousta restaurací je na tom lépe než na monoha místech v praze. Pražské ceny tu jsou hlavně v zimě (překvapivě), během léta je většina míst přijatelná. Budova tesca na náměstí je poměrně nevzhledná, nicméně byla tu před tescem a bude tu i po něm. Příjemným překvapením bude celková rekonstrukce náměstí a celé hlavní komunikace, která proběhne ještě letos (v horším případě v příštím roce).

0/0
22.3.2011 11:47

Hynek Vilém Jarmila reloaded

z horní stanice lanovky je to na turistickou značku kousek

Stanovisko KRNAPu je nelogické, z horní stanice lanovky se jinam než směrem na Krakonošovu snídani stejně jít nedá, tak jde jen o to vybudovat těch pár set metrů nové cesty i na léto. V zimě tam je normálně tyčové značení. Kdyby byli trochu rozumný, tak udělají bus od Medvědína do Rokytnice a lidi by si vyjeli nahoru, přeběhli by ty 3km z Lysý kolem Kotle na Vrbatku, dali gáblík a seběhli to po silnici dolů k autu, případně do Špindlu. Po hřebenech chodí minimum lidí.

0/0
7.3.2011 16:30

brandorád

stále tatáž písnička:bude lanovka,bude práce pro všechny

Zajímavé,jak se vždy starostové v horách ohánějí nezaměstnaností a rozmachu obcí,pokud jde o  investiční záměry působící nevratná poškození na chráněných územích.Důvodem je obyčejná česká lenost starostů zavést nové pracovní profese od řemeslníků až po zahradníky v horských městečkách a vesnicích,za tím je totiž nekonečné množství práce vytvořit takové projekty a nové profese,které by byly k přírodě ohleduplné.Kdepak,oni  typičtí čeští človíčkové samozřejmě vyberou to nejpohodlnější řešení,.U nás to nikdy nebude jako v Rakousku či Švýcarsku,tam lidi se musí panečku ohánět a ne chrápat v létě v postelích,jinak by tam bylo mrtvo a nuda jako v našich horských městečkách,kde úpadek a lenost přímo bije do očí.

0/0
7.3.2011 12:26

janin janin

Re: stále tatáž písnička:bude lanovka,bude práce pro všechny

No, nevím, jak to tam znáš, lanovka skutečně končí v I. zóně, ale jednoduše by stačilo na těch 200 metrů udělat lávku, něco takového, jako je na Úpském rašeliništi a v pohodě by se pěší, ale i třeba vozíčkáři dostali na cestu k Růženčině zahrádce. "KRNAP" prostě neni normální o tom, ani potom...........

0/0
7.3.2011 13:04

midou

Re: stále tatáž písnička:bude lanovka,bude práce pro všechny

V Rakousku jezdí v létě  lanovek habaděj...

0/0
7.3.2011 15:00

brandorád

Re: stále tatáž písnička:bude lanovka,bude práce pro všechny

Jak velké jsou Alpy a jak Krkonoše?Tam si to můžou dovolit..

0/0
7.3.2011 18:21

Hynek Vilém Jarmila reloaded

Re: stále tatáž písnička:bude lanovka,bude práce pro všechny

Obec nemá vytvářet pracovní místa, ale jen podmínky pro ně. Nejsme v socialismu. A fakt je, že ta lanovka tam v létě stojí zbytečně. Na druhou stranu si nemyslím, že z pěších v létě to bude nějakej vejvar.

0/0
7.3.2011 16:32Najdete na iDNES.cz