Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Vedoucí odborů berou více než liberecký primátor, mají vysoké odměny

Liberecký magistrát poprvé v historii zveřejnil platy úředníků a volených členů vedení města. Někteří vedoucí pracovníci loni brali i s odměnami víc, než je základní plat primátora. To se nelíbí řadovým úředníkům ani novému primátorovi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

12mmmm12

Rozdíl je v tom,

že šéfové odborů jsou placeni z příspěvků a primátor z daní ;-D;-D;-D

0/0
16.3.2011 14:05

djbeat

aaron Norris

Mě ta liberecká radnice vždy fascinovala jak je zajímavě řešená. Ti němci nebyli tak špatní, jak se před válkou a během války zdáli. Možná nám ještě mohli něco přinést po kulturní stránce :-)

0/0
13.3.2011 18:40

pitrisek42

vybral

bych na něj sbírku,aby vyšel s platem

0/0
10.3.2011 21:51

riikii75

tak trochu jinak....

Nějak nám pan Šebelka ještě zapomněl na přítelkyni pana Čáslavky, která je zaměstnána na radnici také na příkazní smlouvu. Paradoxem je, že o typu příkazní smlouvy jsem se dozvěděl až s působením pana Korytáře na liberecké radnici a zajímalo by mne kolik pan tiskový mluvčí platí za pronájem majetku statutárního města Liberec. Ale to pana Šebelku rozhodně nezajímá ...a nebo také pracuje pro současného primátora? S ohledem na jeho PR články bych se tomu snad ani nedivil.

0/0
10.3.2011 21:25

riikii75

Re: tak trochu jinak....

Celkově článek postrádá základní informace, které by takto postavená informace měla mít. Máme srovnání s podobnými statutárními městy, jak jsou placeni vedoucí odborů? Proč iDnes.cz informuje o mzdách zaměstnanců radnice v době, kdy pan primátor není schopen vysvětlit ani svým náměstkům, s kolika lidmi uzavřel příkazní smlouvy na činnosti pro naše město a postupně počet smluv tahá jak králíky z klobouku? A ještě postavit článek na osobě, která se není ani ochotna představit ....a tak začne iDnes.cz ve spolupráci s primátorem vytahovat nekonzistentní informace, které budou mít pouze za následek pouze vyhrocené vztahy na radnici - fakt skvělá práce pane redaktore :-(.

0/0
10.3.2011 21:25

riikii75

Re: tak trochu jinak....

A to nesmyslné srovnání s platem primátora? Je to jako sčítat jablka a hrušky, logiku by mělo srovnat tabulkové platy primátora, náměstků a výkonného aparátu (tajemník, vedoucí odborů,...) a pak porovnat, na kolik si tito zástupci města a zaměstnanci magistrátu přijdou pokud město zastupují ve statutárních orgánech městských organizací, ale to by bylo asi moc složité.

Byl jsem dlouhý - hezký večer všem.

0/0
10.3.2011 21:25

Nalim2

Re: tak trochu jinak....

Díky, konečně někdo píchnul do novinářských kvalit pana Šebelky.O tom,kdo je a není jeho kamarád nemá cenu diskutovat.

0/0
11.3.2011 8:51

Nalim2

No a co

Dobrá cesta.Snížit prachy a oni si na ně přijdou jinde.A bude se uplácet o to víc

0/0
10.3.2011 17:47

dasa0302

Ty platy zveřejnil primátor?

Upřímně řečeno, kladu si otázku, zdali považuje ten liberecký Velemozek zaměstnance za svůj ansámbl nebo za své protivníky.

Nedovedu si představit, že bych své podřízené takhle veřejně propírala.

Navíc mě překvapuje, že s tím razí teď, jako zastupitel měl co mluvit do objemu mezd na úřadě už dávno.

0/0
10.3.2011 13:18

papazian

Průměrné platy za rok 2011 jsou již spočítané dopředu?

Nebo to je průměr za první dva měsíce?  Podle mne údaj za rok 2011 je jen velmi orientační a skutečnost bude jiná. Jinak bych raději uvítal, aby platy vedoucích zůstaly na původních výškách, s tím, že by platy řadových zaměstnanců se více přiblížili světu nebo aspoň provinční Žitavě. Nejsme o nic horší než naši sousedé a považuji za diskriminující, aby cena práce v Česku byla tak potupně nízká! Raději méně korupce a mít dobře zaplacenou pracovní sílu včetně řadových zaměstnanců. Čím budou lépe zaplaceni, tím lépe budou bojovat vůči korupci a netransparentním výběrovým řízením. Ze zemí, kde ve veřejném sektoru jsou platy velmi špatné, se naopak dobře daří úplatkům, provizím a špatně odvedené práci! Chceme být rozvojovou zemí? Bohužel to nezáleží jen na úrovni vedení liberecké radnice, ale i Liberec by měl povstat a volat po změnách v této zemi. Nechceme být oázou s nejlevnější pracovní silou široko daleko! Zbavme se tohoto prokletí!

0/0
10.3.2011 12:45

Muf007

Tiskový mluvčí ?!

Pane primátore, s Čáslavkou si body rozhodně nezískáte! Nevím kolik má jeho pracovní den hodin, ale 90k ve veřejné správě? 8-o Zaklínat se tím, že měl v Praze 2x tolik je dosti komické. Na místě je otázka, proč tam tedy nezůstal a dobrovolně šel na půlku svých příjmů? Jinými slovy, kdo tomu věří? Já, rozhodně ne. Osobně to vidím tak,  že se mohl mít dobře tak za Kuchty na ministerstvu a pak se někde plácal. Teď dostal namazáno od Vás. Jestliže nedávno někdejší mluvčí Korych tvrdil tisku, že dělal na MM za cca třicítku, jsem ochoten to považovat za odpovídající plat. To co bere Čáslavka ovšem nikoli, vždyť má v součtu víc ne Vy, primátor. Vám to nepřijde směšné?

0/0
10.3.2011 10:23Najdete na iDNES.cz