Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Lidé se dostanou tramvají dál, stavba tratí však ve městě ztíží dopravu

Výstavba nové tramvajové trati do Rochlice zkomplikuje v Liberci dopravu. Několik měsíců bude zavřená Jablonecká ulice. V pátek se uzavřela i ulice Svobody. Nový územním plán počítá s prodloužením tramvajových tratí až do Doubí či na Letnou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

mejzr

Tramvaje do Rochlic

S tramvajovou tratí do Rochlic souhlasím. Nevím, že by zrovna autobusová doprava byla rychlejší. Když jede např. tramvaj z Liberce do Jablonce, tak to na některých místech pěkně pálí. Do Rochlic se nejrychleji dostanete vlakem okolo 3-4 minut a za 10,-, kdo má průkaz na slevu jízdného ČD, tak to má za 5,-. Jízdenka DPMLJ stojí 16,- plná, dětská 8,- nebo nějak tak a jede tam asi 10 minut. Vlaky na Tanvald, Kořenov a Harrachov (ve směru Liberec-Rochlice) jezdí pěkné a velmi pohodlné. Např. 943 s 843. Tuto trať mám moc rád, stejně jako tramvajovou trať do Jablonce. Ale pro cestu do Rochlic volím především vlak. Když má zrovna jet "údajný nejmodernější vlak" pro české lokálky (podle ČD), tak jedu autobusem. Když má jet 943, 843 nebo 854, tak volím vlak. Když bude jezdit tramvaj, tak autobus nebudu používat vůbec. Budu pouze volit mezi ČD a DPMLj podle typu vlaku. Jinak vede ČD s vlaky, ale pouze do prosince. Pak sem mají nastoupit nové švýcarské vlaky Stadler, těmi jezdit nebudu, zlaté 843

0/0
29.3.2011 14:52

Štír2

...

Nejsem proti tramvajové dopravě do Rochlic, ale v Liberci jsou i jiné části, kam autobus ve všední dny jezdí jednou za hodinu a o víkendu skoro vůbec. Doprava v Liberci by se měla řešit komplexně.

0/0
27.3.2011 23:56

kobrik

Re: ...

A víte proč se staví tramvajová trat do rochlic?? Aby tam nemuselo jezdit tolik autobusů a mohli se přesunout na některá jiná místa.. R^

0/0
28.3.2011 1:40

aji

Proč nejezdím ráda tramvají

Jízda tramvají mi přijde nebezpečná. Po delší době jsem jela s dětmi několikrát do Vratislavic z Liberce. Při jízdě tramvají to při větší rychlosti hází jak na horské dráze. Brždění je také zážitek. Měla jsem co dělat, abych v ní vybec vydržela. Nedoporučuji slabším povahám. Mnohem klidnější mi připadá vlak - při cestě do Jablonce - podobná trať je bez obtíží. Autobusy mi nevadí. Pokud tu nahradí autobusy tramvaje, mě osobně se tím život může docela zkomplikovat. Přijde mi to drahé a zbyečné stejně jako výstavba multicenter. Raději řešit průtah centrem a zvelebit rozkopaná místa. Liberec se mi za posledních 10 let přestal líbit.

0/0
27.3.2011 12:56

riikii75

Re: Proč nejezdím ráda tramvají

Co má společného výstavba multicenter (asi máte na mysli multikino nebo obchodní centrum) s tramvajovou tratí? A řešit průtah centrem města ....tak v tom případě ta tramvajová trať je výrazně lepší řešení.

0/0
27.3.2011 17:00

aji

Re: Proč nejezdím ráda tramvají

Bydlíte v Liberci? Já ano. Přijde mi, že stejně jako stavba multifunkčních center - myslím tím obchodní komplexy, které v posledních letech v Liberci vyrostly a jako předimenzované zejí prázdnotou, tak také staba tramvajových tratí spolkne spoustu peněz, které bychom možná mohli využít k rekultivaci poškozených ploch a zpříjemnění města pro lidi. Jsem pro Liberec plný zeleně s dobře organizovanou dopravou. Nejsem si jistá, jak moc pomůžou tramvaje. Nejsou mi sympatické, mají dlouhou brzdnou dráhu a jízda v nich není na dlouhých úsecích příjemná - obzvlášť z kopce a v zatáčkách. Nevěřím tomu, že lidé budou používat tramvaje raději a že by přepravily o moc víc lidí se mi také nezdá.

0/0
27.3.2011 18:49

emilio_51

Re: Proč nejezdím ráda tramvají

V tom případě nevím jestli jste někdy viděla tramvaj a jela v ní. Jedna tramvajová souprava ketrá běžně jezdí po Liberci uveze něco přes 200 lidí kdežto obyčejný autobus 100. Řekl bych že teda tramvaj uveze víc.

Pro výstavbu nových tratí jsem nechápu proč tady někdo naříká že je to nebezpečné nebo nepřijemné 8-o

Souhlasím s tím že vyřešit průtah centrem je taky důležité ale stavba nových tratí umožní přesunout nějaké autobusy do jiných oblastí ( např linka 15 která je v odpoledních hodinách naprosto neúměrně zatížena vysokoškolskými studenty )

0/0
27.3.2011 21:10

aji

Re: Proč nejezdím ráda tramvají

Pokud jste mladý a vše Vám slouží, tak je celkem jedno, čím jedete, ale ty staré vysoké tramvaje mi přijdou nebezpečné pro starší lidi i matky s dětmi, pokud si nesednou. Dvě tramvaje logicky uvezou víc lidí, než jeden autobus, uvažovala jsem o jedné. Na delších tratích budou řidiči jezdit jak blázni a já osobně to nemám ráda, nejsem příznivkyně horské dráhy.  Navíc budou tramvaje asi hlučnější než autobus a trasa vede síldištěm - pod naším oknem. Na problém dopravy nemám řešení, ale logičtější byla varianta tramvaje po silnici Milady Horákové - nakonec tam stejně chtějí udělat další pokračování - neřešily by se kopce - jde o dopravu pro Zelené údolí a Dobiášovku.

0/0
28.3.2011 14:17

riikii75

Re: Proč nejezdím ráda tramvají

Zkusím vám odpovědět:

- Z Liberce jsem, ale taky znám i jiná města - to abych mohl srovnávat a byl rád, že žiju právě v Liberci!

- Obchodní centra jsou ve vlastnictví soukromých subjektů, takže pokud podle vašeho názoru zejí prázdnotou, tak je to problém jejich vlastníků a nikoliv váš.

- Řešení jakéhokoliv dopravního systému stojí peníze a v tom případě je z mého pohledu efektivnější a dostupnější tramvajová doprava. Mimochodem v Liberci s dlouhou tradicí, protože zde byla zprovozněna tramvajová trať již v r. 1897 a možná by jste se divila, kam všude tramvaj v minulosti jezdila.

....

0/0
28.3.2011 20:49

riikii75

Re: Proč nejezdím ráda tramvají

.....

- pokud by jste použila veřejné zdroje z dopravní infrastruktury na rekultivace soukromých "poškozených" ploch (píšu soukromých, protože většina pozemků na které je poukazováno není ve vlastnictví statutárního města), zajímalo by mne jak by se to líbilo ostatním lidem ve městě, že mají sice pod okny keříky, ale nedostanou se do školy, práce, obchodů, ... a hlavně pokud budou používat vámi preferovaná auta, tak časem kontraproduktivně změníte centrum města v jedno velké parkoviště s komplikovanou obslužností :-(.

Začínám být alergický na omílání frází typu "Liberec plný zeleně". A s dovětkem "s dobře organizovanou dopravou" jste sama popřela, co jste napsala.

0/0
28.3.2011 20:49

Zůstaň nad věcí, baby

Re: Proč nejezdím ráda tramvají

multicentrum - nechápu, co to jako je, aasi se vám opravdu v hlavě sesmažila dvě slova dohromad -obchodní CENTRUM   a MULTIkino, jina si takový paskvil nedokážu vysvětlit

řešit průtah centrem? co tim myslíte, průtah centrem - průtah tu už jeden je, ejstl ijste si nevšimla..geniálně rozpůslil město na dvě poloviny, v některých čtvrtích dokonce i přehlubokými zářezy hluboko do profilu terénu, jaké ještě další průtahy centrem by milostivá  žádala? Je teda fakt, že je otázka, jestli se i rpsotě nepeltee jen klaisky zmateně žensky pojmy s dojmy, že...průtah centrem az průjezd měst

Zvelebit rozkopaná místa:-))) to je fór, teď to vypadá, ja kdyb byl Liberec plný rozkopaných míst..nevím, co máte těmi rozkopanými místy na mysli, ale jestli myslíte třeba rozestavěný OC na Perštýně(kousek od té červené věci, jak tam multicentrálně stavějí autobusy), tak je bohužel v soukromém vlastnictví, takže se obraťet na pana majitele, ať tu džusnu něja zvelebí :-)))

0/0
27.3.2011 20:48

aji

Re: Proč nejezdím ráda tramvají

Co třeba multifunkční centrum? Průtah se nějaký řešil pod Šalďákem, moc o tom nevím. Přijde mi také dostačující ten, co už je, ale pokud by se centru ulevilo, tak to má smysl.

0/0
28.3.2011 14:22

aji

Re: Proč nejezdím ráda tramvají

Rozkopaná je bývalá Textilana, když tudy denně jezdíte, opravdu to působí divným dojmem. Je to velká plocha. Perštýn je také zajímavý. Já jsem staromilec, líbil se mi původní Liberec s jeho architekturou. Pro mě osobně je nyní Liberec architektonicky zmatený - obzvlášť spodní centrum. Nejsem fanda velkých měst a věcí s tím spojených.

0/0
28.3.2011 14:25

nejdůvěryhodnější diskutér

Autore, tak do/z Rochlic, nebo do/z Rochlice?

0/0
27.3.2011 11:41

PájaZítra

fotka!

proč k článku o Liberci dali ilustrační fotku z Plzně? určitě přece mají v zásobě něco z Liberce ne? nebo můžou požádat DPML či si ukrást z jeho webu...

0/0
27.3.2011 9:28

Uživatel požádal o vymazání
0/0
27.3.2011 14:52Najdete na iDNES.cz