Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Korytář se vzepřel zastupitelstvu a odmítl podepsat zakázku pro Syner

Liberecký primátor Jan Korytář se vzepřel zastupitelstvu. To na čtvrtečním jednání odmítlo jeho návrh na zrušení výběrových řízení na obří zakázky z evropských peněz, které za minulého vedení vyhrály firmy Syner a Chládek a Tintěra. Korytář přesto smlouvy s těmito firmami odmítá podepsat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

falknovsky

Nechce dostat město do problémů...

Je třeba si přiznat, že největším problémem Liberce je sám eho primátor.

0/0
3.4.2011 19:46

pescha

Re: Nechce dostat město do problémů...

ehm..proč?

0/0
4.4.2011 1:06

prchz

Škoda, že ten zelený genius padne!

Dokázal neuvěřitelné! Za cca 5 let vypěstoval na Ještědu z normálního lesa "nový prales"! Kdyby dostal dost času, jistě by dokázal z Liberce vybudovat "novou džungli". Jen by ho musel nezákonně oplotit, stejně jako to udělal na Ještědu, aby se tam nedostala "zvěř". A určitě by za to nic moc nechtěl, jen něco málo zelených dotací.

0/0
2.4.2011 12:04

davidsson

Re: Škoda, že ten zelený genius padne!

Ale no tak, co má dělat zvěř v lese? Přesně dle zeleného hesla "zabij bobra, zachráníš strom"!

0/0
3.4.2011 10:59

jerpe

škoda slov...

též jsem byl včera přítomen té taškařici a je mi z té bandy zrádců zle.  Samozřejmě, že tu jde o zakázky pro Syner a ne o žádnou nekomunikaci, absenci důvěry apod, že paní Martino Rosenbergrová, pane Šolci, pane Václavíku, pane Rutkovský či snad ukřivděnec největší pan Sepp. Primátor Vám šáhl na dojnou krávu, o zbytku je škoda mluvit, všechno jste jedna banda. Např na panu Šolcovi je krásně vidět, jaký se z něho klube pacholek. Na začátku jsem mu fandil, po včerejšku ho nemůžu ani cítit. Největší zklamání jsou pro mne právě ty dva kolegové paní Kocůmové (jmenovitě pan Dzán a Rutkovský), kteří dokáží vrazit kudlu druhému do zad, přidat se k ČSSD a dále tak posilovat praktiky liberecké ODS & spol.  Škoda jen, že se včerejší zasedání nepromítalo na obrazovky alespoň před radnici, to by Vás lidi museli vyházet oknem ! Asi to neskončí dobře a mafie se nám tu opět dostane do čela města. Nicméně lidé nezapomínají a v dalších volbách to poznáte.

0/0
2.4.2011 0:16

ramese

Re: škoda slov...

ale zapominaji!! a rychle!neni to dlouho co lide nadavali za Kittner a spol jsou hrabosi do svych kapes a dnes?Maji problemy s tim , ze primator necchce pustit penize na rekonstrucki prave Kitnerrovi! A jak jim to vadi ze dela problemy a zdrzuje zakazky atd. Zapominaji a budou zapominat! Ostatne kazde volby jsou tomu svedkem !! :-/

0/0
2.4.2011 9:41

riikii75

Re: škoda slov...

Je asi společným znakem příznivců Změny pro Liberec, že komolí jména zastupitelů (ze tří zastupitelů USZ se vám podařilo zkomolit dvě a pan primátor na zkomolenině jména pana Rutkovského postavil dokonce zdůvodnění, proč odložil bod 2 zastupitelstva).

Uvědomte si, že ne všichni mají stejný pohled na svět jako vy ....a pokud patříte do té tleskající klaky příznivců pana Korytáře, tak vám i rozumím. Ale pro vás je nepřítel kdokoliv, kdo se na pana Korytáře jen špatně podívá a za vším hledáte tu zlou ODS. A navrhovat promítání před radnicí s následnou defenestrací - každý kdo má zájem, mohl na zastupitelstvo zajít a v demokratické společnosti se politický oponent respektuje. Pokud chcete opozici likvidovat, tak jste si spletl místo a čas.

0/0
2.4.2011 10:27

midzi

Re: škoda slov...

Pane, zajisté jste tedy 6 hodin sledoval polemiku kolem výběrového řízení ohledně IPRM. Po celý čas Korytář a spol. tvrdili, že pravidla výběrového řízení byla přizpůsobena jedné firmě. Také tvrdili, že pouze oni jsou změnou pro Liberec. Pak ale v čem je ta změna, když i Korytář si také přizpůsobuje pravidla sobě a svým zájmům? V čem pak je, když jsou i dnes vedením města pravidla přizpůsobována jen jedné skupině lidí? V tom, že teď to bude jiná zájmová skupina? To je ta změna, kterou si ve volbách žádali voliči - jak se tím tato tzv.změna pro Liberec tolik ohání? Ne, není to změna, ale pouze RE-KORYTARIZACE: teď se vše musí přizpůsobovat JEHO zájmové skupině.

Samozřejmě Vy a Vám podobní budou tvrdit, že to je TA změna, Korytář je předce takový lidumil, myslí to jen dobře, o prachy tu nejde (ha ha, to víte, že jde, např.Kocumová a její post). Pro jiné je to to samé, jen místo modrého klientelizmu zelený. Jistě ale je: KORYTÁŘ NENÍ TA ZMĚNA, je to jen pečlivě vytvářený image spasitele.

0/0
2.4.2011 15:45

pescha

Re: škoda slov...

no jo, ale to, že si přizpůsobuje pravidla sobě, neznamená, že na nich bude ve finále profitovat on..

0/0
4.4.2011 1:10

Guarana12

Re: škoda slov...

Banda zrádců? Kudlu do zad? Vyházet oknem?  8-o

No to je slovník hodný 50. let.

Až se uklidníte, tak se jukněte, jak se píše Kocúmová, ať zase nekomolíte jména, jak je ve Vašem táboře zvykem.

0/0
2.4.2011 18:19

kleptomanek

jablíčka a hruštičky

Citace: "Firmy se samozřejmě mohou bránit, ale věřím tomu, že poté, co se antimonopolní úřad seznámí s důvody, které pro tento krok mám, tak městu žádná pokuta nehrozí," vysvětlil.

- Ano antimonopolní úřad pokutu zajisté neudělí. V tomto případě bude danou věc zajisté projednávat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. To je tak, když si někdo plete jablíčka a hruštičky ;-D

0/0
1.4.2011 20:16

dasa0302

Zelené pojetí práva - naprostá tragédie!

Možná se ty firmy budou bránit? Možná?!?! ;-D

0/0
1.4.2011 17:16

pescha

Re: Zelené pojetí práva - naprostá tragédie!

možná..nebo jim dojde, že to asi nebylo uplně košer..

0/0
4.4.2011 1:11

Guarana12

Re: Zelené pojetí práva - naprostá tragédie!

Košer není servírovat maso s mlékem na stejném nádobí.

Pokud ovšem někdo vyjedná nějaké podmínky, obě strany souhlasí a stvrdí tento souhlas podpisem, tak se už dané slovo má dodržet.

Říká se tomu smlouva a má to právní závaznost.

0/0
4.4.2011 10:41

Zůstaň nad věcí, baby

to je tragédie

Syner najednou má po Korytářově nástupu míň od kamrádů vpolitic edohozených kšeftů a musí víc psoléhat na skutečnou ruku trhu, cha,.

Hampl ( ODS) akorát blekotal  s potem na čele, kdežto Korýš mluvil rozumně a spratra. Myslim, že je to jasné. Jenom slepec, mebo pokrytec neví jaká je v Liberci od 90.let .(nástup Syneru a jeho ODSáckých panáků v roli primáora města Liberce)  situace a teprve za Korýše se to celé ozdravuje. R^

0/0
1.4.2011 17:00

Guarana12

Re: to je tragédie

Za prvé zklidni hormon, příteli, budeš tam mít méně překlepů.

A za druhé co jsem viděl já nad věcí bylo asi tak jako když si pubescent dělá z jednacího řádku šašky.

0/0
1.4.2011 17:19

kobrik

Re: to je tragédie

A nevadí ti, že Syner má ze všech svých zakázek jen 6% z Liberce ? za Korytáře je jedním slovem bordel, protože on neumí nic řídit.. Nedokáže nic, jen manipulovat s lidma a dělat ze sebe chudáčka!

0/0
1.4.2011 19:16

pescha

Re: to je tragédie

jo takhle to chodí..áha, ono to není tak že ty uděláš za mě Liberec a já za tebe třeba něco v Pardubicích..

0/0
4.4.2011 1:12

midzi

Re: to je tragédie

Absolvoval jsem celé včerejší zastupitelstvo-a z několikahodinového

jednání plyne: Korytář funguje pouze v polarizovaném světě–ke svému

životu potřebuje obraz nepřítele. V opozici to bylo náplní jeho práce. Teď, když je potřeba tvořit a ne bořit, to skřípe. Nedokáže fungovat v rámci týmu, pouze takovém, který jej zbožňuje (stačilo naslouchat oddaným fanynkám v davu, jak o něm mluvili). To v něm přiživuje mesiášský komplex - s ním a pouze s ním je tady právo a spravedlnost. Proto se cítí být také nad zákony: je přece třeba spasit město. Pravidla mu nic neříkají, pokud se nehodí do krámu, účel světí prostředky: já jsem změna, já jsem mesiáš, udělám si to po svém, nezáleží, co zastupitelé odhlasovali. Já mám přece vyšší cíl. V praxi pak nutně jedná jako manipulátor s příměsí demagogie - za potlesku nohsledů. S nikým jiným spolupracovat neumí, nechce a nebude. Toto je důvod, proč se mu rozpadla koalice.

0/0
1.4.2011 21:03

Orxwell

Re: to je tragédie

R^R^R^

0/0
1.4.2011 22:54

riikii75

Re: to je tragédie

Jenom souhlas R^

0/0
2.4.2011 9:58

kokooo

Re: to je tragédie

Ano, toto je pregnantně vyjádřeno, není co dodat.

Rozložení sil celkem dobře demonstrují fotky z pátečních tiskovek: na jedné primátor - Kocumová - Baxa, na druhé Rosenbergová - Šolc - Martin.

http://www.liberec-me-bavi.cz/redakce/index.php?clanek=37253&xuser=706998824018241214&lanG=cs&slozka=36190&gal=51226&

http://www.liberec-me-bavi.cz/redakce/index.php?clanek=37253&xuser=706998824018241214&lanG=cs&slozka=36190&gal=51226&

0/0
2.4.2011 10:13

Hrombuch

Re: to je tragédie

Bývá zvykem, že v kulturním Liberci lidé oceňují skvělé výkony herců v jakékoliv divadelní frašce potleskem, ale ještě se tak nějak nevžilo, že politiky, kteří hrají frašku v politice nekompromisně vypískají. V zastupitelské demokracii by mělo jít především o to, co je pro většinu dobré. Zachovat se lidem všem nejde, a to, že na radnici někdo s někým mluví méně nežli by si přál, rozhodně nezakládá důvod k rozpadu koalice, byť by to byl i sám primátor. Je ale přece poctivé a čestné nechat smlouvy na poměrně velikou městskou zakázku prověřit renomovanými institucemi tak, aby zadlužený Liberec netratil. Kdo se s takovým postupem neumí nebo nechce srovnat, nemá v regionální politice co dělat, leda by tím sledoval úplne jiné cíle. Nezbývá než vyčkat finále, které bude zřejmě na příštím zasedání zastupitelstva, kde se rozhodne, kdo že to vlastně myslí s transparentností a bojem proti korupci vážně.

0/0
3.4.2011 10:25

midzi

Re: to je tragédie

Dovolím si s Vámi nesouhlasit v bodě ohledně prověření zakázky. Tak, jak to píšete Vy, se to jeví být OK. Ano, proč bychom neměli prověřit velkou zakázku. Jenomže: problém je v tom, že tady už běží nějaký standardní proces a ten má svá pravidla. Byla to tato rada města, která už oficiálně SCHVÁLILA společnost Syner a tu druhou jako vítěze, a Korytář to PODEPSAL. Až POTÉ, bez vědomí svých partnerů, kterým nic neřekl, dal zakázku prověřit. Prostě krok dopředu a pak zas zpátky. A teď, když ho v tom zastupitelstvo nepodpořilo, stejně nechce podepsat. Ano, máte pravdu, prověřit - ale když se proces rozjel a i Korytář v něm chvíli šel dál, to nejde jen tak měnit, to se ve slušné společnosti nedělá. Představte si, že uděláte zkoušku, někdo Vám to podepíše, a pak se mu to přestane líbit, nechce vystavit vysvědčení, chce to prověřit a posílá vás k ní ještě jednou s demagogií, že pokud jste ji skutečně udělal, nemáte se čeho bát a váš protest vykládá jako důkaz, že jste zkoušku neudělal poctivě.

0/0
3.4.2011 17:29

pescha

Re: to je tragédie

jo, tže svědomí vám nic neříká jinými slovy..

0/0
4.4.2011 1:14

midzi

Re: to je tragédie

Mýlíte se, svědomí je pro mě důležité. Neupírám svědomí ani Korytářovi. Jenomže funkcí primátora se z občana Korytáře stala veřejná osoba, primátor statut.města. Město není neziskovka, ve které se sdružují lidé podobných názorů a cílů, kde si svým způsobem vybíráš. Zde žijí staří i mladí, ekologisté a technokrati, pravičáci i levičáci, věřící i ateiské, sportovci i pohovkáři atd. Vstupem na radnici je Korytář primátorem všech. To, na čem pak v tomto momentě záleží, jsou obecná pravidla a zákony, nejen individuální svědomí. Jinými slovy: jako veřejná osoba musí dbát i na jiné, nejenom své vlastní pohledy. Pokud má konflikt se svědomím, to může vyřešit pouze jedním způsobem -v případě, že pohled svého svědomí nezíská většinu jiného orgánu v dem.společnosti, tj.zastupitelstva- odstoupit a stát se soukromou osobou, a pak ať jedná pouze dle svědomí. Zatím ale zastupuje instituci a musí se také podrobit i obecně zavazným způsobům a zákonům. To, že to odmítá, ho diskvalifikuje na tuto pozici.

0/0
4.4.2011 14:14Najdete na iDNES.cz