Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Bývalí spojenci vyzvali Korytáře k rezignaci, příznivci vyjdou do ulic

Boj o libereckého primátora Jana Korytáře se přesouvá do ulic. Jeho příznivci svolávají na úterý před libereckou radnici demonstraci, aby ostatním stranám v bývalé koalici dali najevo, že nesouhlasí s jejich snahou Korytáře odvolat z funkce. Bývalí spojenci Korytáře vyzvali k rezignaci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Wendhell

Korytáři, děláš to dobře - DRŽ SE !!!

  Liberci po loňských reg. volbách svitla naděje na lepší časy. Hojná účast a výsledek voleb jasně ukázal, že Liberečákům už došla trpělivost přihlížet veřejným podvodům a zadlužování města, které se tu dělo s laskavým požehnání mr.Kittnera a jemu věrných. Je tudíž pochopitelné, že když pan Korytář začal přivírat kohoutky  nekalých finančních toků, na které byli tito zastupitelé po dlouhá léta zvyklí, se zlou se potázal. Mám pocit, že to s Libercem myslí upřímně a jde mu především o jeho obyvatele na rozdíl od předchozího vedení, jemuž šlo pouze o vlastní prospěch. Bude-li nedej bože z funkce promátora Liberce odvolán bude to rána pod pás všem poctivým Liberečanům a zkorumpovanost radnice se tak jenom potvrdí.

mr.Kittner si jistě mne ruce protože za jeho působení to na radnici šlapalo bez problémů, aby né, když se pakovali skoro všichni. Zajímalo by mě jediné : na co je mr.Kittner hrdý, řekněte mi někdo jedinou věc, jenž vznikla za jeho působení a je prospěšná Lib. veřejnosti.         

0/0
6.4.2011 17:58

Marcus Porcius Cato Censorius

To vůbec není o pravici nebo levici nebo snad o zelených ...

Nevím kdo z diskutujících je od nás z Liberce(Synerova) a kdo odjinud. Možná se dá lépe rozpoznat, kdo je zaujatý (to znamená závislý na S. nebo na ODS,což u nás úplně identické!!).Dá se však připustit, že i některý místní je tak popletený, že si nějak nevšiml,jak  je politická moc ve městě dlouhodobě rozparcelována mezi stavební lobby,které zase kopírují politické složení OPOSMLOUVY.Výsledkem je neuvěřitelná korupce při zadávání stavebních zakázek - namátkou: Aréna,MS 2010.Důsledkem je obrovský dluh města a jeho neuvěřitelná pověst,na kterou se mě ptali i v Bruselu(né češi!).Proto lidi zřejmě volili,tak jak volili i když někteří zřejmě se zatajeným dechem.Většina z nich věřila,že tohle značně kontroverzní složení radnice je jediné,které může ucpat penězovod k S. a případně pak z radnice po dalších volbách vypadnout.Jenže to by v té koalici nesměli být socani,kteří mají také své zainteresované stavební firmy a karierista Šolc.Pro případnou polemiku předesílám,že zelené (hodně) nemusím!

0/0
5.4.2011 15:45

Zelenej Raul

Jen další lump...

http://tydenvlk.cz/politika/jan-korytar-narychlo-vypisuje-vyberova-rizeni

0/0
5.4.2011 14:56

Fungy

Re: Jen další lump...

chtělo by to trochu důvěryhodnější zdroje, než-li ty to synerovské weby

0/0
5.4.2011 16:08

Hrombuch

Fraška?

Bývá zvykem, že v kulturním Liberci lidé oceňují skvělé výkony herců v jakékoliv divadelní frašce potleskem, ale ještě se tak nějak nevžilo, že politiky, kteří hrají frašku v politice nekompromisně vypískají. V zastupitelské demokracii by mělo jít především o to, co je pro většinu dobré. Zachovat se lidem všem nejde, a to, že na radnici někdo s někým mluví méně nežli by si přál, rozhodně nezakládá důvod k rozpadu koalice, byť by to byl i sám primátor. Je ale přece poctivé a čestné nechat smlouvy na poměrně velikou městskou zakázku prověřit renomovanými institucemi tak, aby zadlužený Liberec netratil. Kdo se s takovým postupem neumí nebo nechce srovnat, nemá v regionální politice co dělat, leda by tím sledoval úplne jiné cíle. Na příštím zasedání zastupitelstva se zřejmě rozhodne. Každý kdo to myslí s transparentností a bojem proti korupci vážně, by se měl do té doby nějak vyjádřit!!

0/0
5.4.2011 12:31

Mirmah

Podpoříme primátora Korytáře-pryč s "Kitnerovci" a spol.

Primátor Jan Korytář udělal tvrdé správné kroky-zasekl 100-300 tisícové odměny ocházejícím "činovníkům", zastavil nevýhodnou pro město -výhodnou pro Syner-smlouvu "městské lázně", zastavil akci pro Syner-Soukenné nám,která by se prodražila městu,a kterou Syneru schválili na poslední chvíli těsně před odchodem Kittner+býv.zastupitelstvo,snížil 50-80ti tisícové platy vedoucích odborů i snížil plat primátora, nechce dál zadlužovat město,které "Kittnerovci" zadlužili 2.miliardami+100 milionů za MS v lyžování.Chce zelené město. To vše je ovšem pro "Kittnerovce" a Socany a Šolce špatně že!!!??? Nechceme Synerov ani Kittnerov!! Nechceme další zadlužování Liberce, nechceme korupci,co na radnici dlouhá léta vesele bují díky minulému vedení!!!! Chceme Korytáře,novou politiku,zelené město ve kterém se dá "dýchat"! Celá ta maškaráda  za odvolání primátora Korytáře je nechutná. Stojíme za pr. Korytářem a přijdeme ho podpořit dnes na náměstí na demonstraci (případně  defenestraci).

Mirmah a Nemesis

0/0
5.4.2011 10:39

midzi

Re: Podpoříme primátora Korytáře-pryč s "Kitnerovci" a spol.

Souhlas, přiďte a defenestrujte. Politika je krásná věc,m když v tom umíte jako čmeláci lítat. 

0/0
5.4.2011 11:19

Zelenej Raul

Re: Podpoříme primátora Korytáře-pryč s "Kitnerovci" a spol.

Jen se snažte zelení diletanti...

http://tydenvlk.cz/politika/jan-korytar-narychlo-vypisuje-vyberova-rizeni

0/0
5.4.2011 14:57

riikii75

Re: Podpoříme primátora Korytáře-pryč s "Kitnerovci" a spol.

Vidím, že jste ze stejné party, která má problém s fakty, jmény a navrhovanými činy (co máte na mysli tou defenestrací?). Asi žijete v jiném městě, ale společnost Syner nevyhrála výběrové řízení na rekonstrukci lázní, ale to je pro vás, kteří vidí za vším ten "zlý Syner" asi nepochopitelný. Ve výši platů a ročních odměnách si pletete jablka a hrušky - i vedoucí odborů jsou zařazeni v tabulkových platových třídách a pokud se vám sejdou roční odměny, odměny za účast v městských společnostech a základní mzda v jeden měsíc, tak se teoreticky můžete dostat na uvedené částky. Nicméně jde opět o "upravené" informace pouze od jednoho informačního zdroje, protože např. pan Šebelka ve svém článku z 10/3/2011 srovnával průměrné platy zaměstnanců města za rok 2010 a 2011. Tomu říkám jasnovidectví - určit v půlce března průměrný plat zaměstnanců magistrátu v tomto roce.

0/0
5.4.2011 22:34

riikii75

Re: Podpoříme primátora Korytáře-pryč s "Kitnerovci" a spol.

Neustálé plácání o zadlužování města pouze navozuje stav, jaký na radnici panuje. Místo toho,aby vedení radnice podnikalo kroky směřující k posílení příjmové části rozpočtu (a nebudu panu náměstkovi radit jak na to, protože člověk, který si plete milion s miliardou a odpisy ve škole ještě nebrali, tak nemá na takové pozici co dělat), tak pouze čeká odkud co přiletí, s obavou cokoliv rozhodnout. Zajímalo by mne, zda-li vůbec víte proč město své úvěrové závazky transformovalo do dluhopisů, podmínky pro splácení dluhopisu a co za ty "dluhy" pořídilo. Závazky za MS nemá město, ale organizační výbor MS v klas.lyžování 2009 a zkuste si zjistit, kolik peněz dluží OV městským organizacím a libereckým firmám (např.provozovateli Tipsport Arény). Chcete zelené město? Oblíbené opakované klišé, jinak asi nejste z Liberce nebo jste nikdy nebyl za hranicemi našeho města .....ale pokud máte na mysli zelené město podle jeho vedení, tak to se vám splnilo.

0/0
5.4.2011 22:34

protestant1

Taková nehoráznost !

Dovolit si zabavit koryta Ódéesákům a nedovolit mlaskat sosanům a všem těm, který se na žranici těšili ! No to se přece v Synerově nemělo stát ! Zato tohle se dalo čekat, že si přístup ke korytu koupí za jakoukoli cenu ! A že se zastupitelé dají koupit ? O tom jistě není pochyb... Vomni i komouši chtějí mlaskat... 

Taky Přemek je z toho rozladěnej - aby se styděl přijet domů - tohle mu udělat v baště ODS !

0/0
5.4.2011 4:33

cool3d

Honzo nedej se

Honzo nedej se ! neustup liberecké stavební mafii Syner, někdo už tomu musí udělat přítrž !![>-]

0/0
4.4.2011 23:08

Zelenej Raul

Re: Honzo nedej se

Bzzzz

http://tydenvlk.cz/politika/jan-korytar-narychlo-vypisuje-vyberova-rizeni

0/0
5.4.2011 14:58

prchz

Klaka je to poslední.....

Zelené bojůvky vyrazí do ulic a pokusí se zvrátit výsledky voleb. Korytářovu kliku většina voličů nevolila, má jen 23% mandátů v zastupitelstvu. Pokud se nedokáže domluvit s dalšími zástupci, tak ve funkci primátora nemá co dělat! A to tehdy, kdyby zítra jeho příznivci zaplnili celé náměstí u radnice!

0/0
4.4.2011 21:59

prchz

oprava poslední věty

A to i tehdy, kdyby zítra jeho příznivci zaplnili celé náměstí u radnice!

0/0
4.4.2011 22:05

Zelenej Raul

Strana zelených

Korytářova strana zelených je pořád jen strana zelených se všemi extrémisky, které kdy vyplodili. V Liberci se před časem chtěli spojovat i s komunisty, aby mohli vládnout. Když se to nepodařilo, vyrobili si převrat a SZ ovládlo sdružení Čmelák v čele s Korytářem. Kdo někdy přišel na zasedání zastupitelstva nemohl si agilního bojovníka proti všem a proti všemu Korytáře nevšimnout.

Jestli si liberecko představovalo takovouto změnu, pak dobře tak liberečanům, ale věřím, že korytářova strana zelených byla jen z nouze cnost, když si to liberecká TOP09 těsně před volbami tak podělala...

0/0
4.4.2011 20:17

Guarana12

Re: Strana zelených

Podle mě to udělal opravdu ten výpadek TOP09.

Samotná Změna pro Liberec je slepenec outsiderů a celá koalice má příliš mnoho subjektů, aby chvíli vydržela. Navíc ti noví mají zkušeností tak nanejvýš s kritikou a bojem, ne s konstruktivním jednáním a správou města.

Překvapuje mě názor MUDr. Chvály, že krok, který je proti zasedacímu řádu, je podle něj legitimní, neb by bez toho nemohla koalice dokončit, co potřebovali. Účel světí prostředky? 8-o

0/0
4.4.2011 21:58

Nalim2

hurá

Čmeláci hurá do ulic, ale bacha na postřik.

0/0
4.4.2011 17:34

midzi

Re: hurá

trochu maďarštiny:

včela = sére-med

trubec = nem sére-med

čmělák = nem sére-med turbo

Nevěříte? Jděte na ty demonstrace, čmeláci tam budou dělat jistě pořádný turbo! A je úplně jedno, že se budou hlasitě rvát ve jménu trubce, ze kterého pro Liberec žádný med stějně nebude...Rv

0/0
4.4.2011 17:43

Norkey

Re: hurá

Neměli by ti anarchisti mít na ten výlep nějaké povolení? Lepili to dneska všude, na městské i na soukromé.. Fakt mám lepší práci než za nima chodit a strhávat jim to ze zdí. ;-)

0/0
4.4.2011 18:11

ramese

ja

nechapu liberacaky, at tam sedi kdo tam sedi stale vam je to malo! nadavate na Kittnera a ted i na Korytare. Jdete si tam sednou sami a uvidime jak to povedete Vy!  Je treba na vlivne mista dosadit loutky kteryma zase boudou hybat kittner a spol..

0/0
4.4.2011 17:31

liptoncz

Honzo, nedej se znechutit!

Honzo, nedej se znechutit! Fandíme Ti!  R^R^[>-][>-]R^R^

0/0
4.4.2011 17:20

Nalim2

Re: Honzo, nedej se znechutit!

Já ne

0/0
4.4.2011 17:32

midzi

Re: Honzo, nedej se znechutit!

Jo, jo, i Hitler měl ty své SA oddíly; když došli argumenty, začalo organizované zastrašování a manipulace... To, že se v této chvíli někdo snaží obcházet principy zastupitelské demokracie je těm, kteří volají po změně, fuk. Občané volili a rozhodli, teď to budou už jen zastupitelé - a tam se zdá, že je Korytář kůl v plotě, proto nejdřív flagrantním porušení pravidel, abychom získali čas a přitlačíli zastupitele pomocí ulice. Faktem ale je, že honza skončil. je jisté, že čtyři roky vládnout nebude.

0/0
4.4.2011 17:38

pescha

Re: Honzo, nedej se znechutit!

ale máme někoho lepšího? nemáme..

0/0
4.4.2011 19:46

kobrik

Re: Honzo, nedej se znechutit!

kdokoliv je lepší než čmelák !

0/0
4.4.2011 20:13

Zelenej Raul

Re: Honzo, nedej se znechutit!

Tak se o politiku trochu zajímejte. Pokud volíte na truc protistranu aniž byste si zjistil, že jsou to taky lumpové, pak se nemůžete divit. V Liberci bylo pár rozumných alternativ, ale na ovčany stačí jako vždy laciná úderná hesla, "změna" v názvu strany a to ostatní je už nezajímá.

0/0
4.4.2011 20:22

Guarana12

Re: Honzo, nedej se znechutit!

Přesně ! R^

0/0
4.4.2011 21:59Najdete na iDNES.cz